معاون استاندار آذربایجان غربی:

انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه از فاخرترین پروژه‌ها در طول تاریخ کشور است/آلودگی ناوگان حمل‌ونقل شهری توسط شهرداری‌ها کنترل شود

انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه از فاخرترین پروژه‌ها در طول تاریخ کشور است/آلودگی ناوگان حمل‌ونقل شهری توسط شهرداری‌ها کنترل شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان این که انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه از فاخرترین پروژه‌ها در طول تاریخ کشور است، گفت: سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب از این طریق به دریاچه ارومیه تزریق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ آیدین رحمانی رضائیه ظهر امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه در جلسه مدیریت گرد و غبار ضمن انتقاد از مدیران غایب در جلسه و تأکید بر سلامت محیط‌زیست و مردم، اظهار داشت: عدم حضور در این جلسات که وظیفه قانونی مدیران است کم‌کاری محسوب شده و باید از طریق دبیرخانه به مدیران اخطار داده شود.

وی با اشاره به اینکه فرآهم آوردن زندگی و محیط‌زیست پاک وظیفه هر دولتی است، عنوان کرد: از اقدامات ارزنده‌ای که توسط دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته می‌توان به ۲۰ پروژه اجرایی توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در مساحت ۲۱ هزار هکتار در راستای احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان، گفت: تمام اعتبارات مورد نیاز در بخش‌های مختلف تأمین و تخصیص یافت که انتقال آب به دریاچه ارومیه از فاخرترین این پروژه‌ها در طول تاریخ کشور است.

وی با بیان این که سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب از این طریق به دریاچه ارومیه تزریق می‌شود، تصریح کرد: متأسفانه پیش از شروع به کار دولت تدبیر و امید حال بد دریاچه را شاهد بودیم ولی اجرای یک چنین طرح‌هایی توسط دولت که مطالبه مردم نیز است روزبه‌روز حال دریاچه را بهتر می‌کند.

رحمانی ضمن تأکید بر نظارت هر چه بیشتر به مراکز معاینه فنی در سطح استان، افزود: آلودگی که توسط ناوگان حمل‌ونقل ایجاد می‌شود نیازمند کنترل و پایش بیش از پیش توسط شهرداری‌ها است.

وی ابراز داشت: عمر ناوگان اتوبوس‌های خصوصی ارومیه بیش از اتوبوس‌های ملکی شهرداری است، بنابراین می طلبد تا تدابیر لازم برای جذب سرمایه‌گذار در راستای تأمین اقلام مورد نیاز وسائط نقلیه توسط شهرداری صورت گیرد.

معاون استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: از سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز انتظار می‌رود تا اعتبارات فصول مقابله با آلودگی هوا و محیط‌زیست را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد.

رحمانی همچنین خواستار شناسایی نقاط پر حادثه با ریسک بالا در مراتع و جنگل‌ها و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آتش‌سوزی شد تا از هزینه‌های گزاف برای احیا پس از آتش‌سوزی جلوگیری شود.