در دیدار با معاون پشتیبانی جمعیت هلال احمر عنوان شد؛

استاندار: امکانات امدادی آذربایجان غربی باید تقویت شود/ هلال احمر نقش مهمی در مدیریت بحران دارد

استاندار: امکانات امدادی آذربایجان غربی باید تقویت شود/ هلال احمر نقش مهمی در مدیریت بحران دارد
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه وضعیت کوهستانی استان و میزان حوادث طبیعی رخ داده، نیاز به امکانات و ماشین آلات امدادی را دوصد چندان کرده است گفت: متاسفانه متناسب با وضعیت استان امکانات به آن تعلق نگرفته و می بایست برای جبران عقب ماندگی های گذشته بیش از سهمیه هر ساله نسبت به تجهیز ناوگان امدادی اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز شنبه در دیدار معاون توسعه منابع و پشتیبانی جمعیت هلال احمر، بهره مندی از ناوگان امدادی مجهز و نیروی انسانی ماهر را از جمله عوامل مدیریت بهینه بحران دانست و افزود: اگر چه در تربیت و پرورش نیروی امدادی ماهر جمعیت هلال احمر به خوبی عمل کرده است اما در بحث ناوگان امدادی نگاه عدالت مدارانه ای وجود نداشته است.

وی گفت: وضعیت کوهستانی استان و تعداد بالای روستا در قیاس با بسیاری از آنها و موقعیت طولی، می طلبد تا ناوگانی مجهز در جمعیت هلال احمر مستقر شود.

استاندار آذربایجان غربی نقش هلال احمر در مدیریت بحران را غیر قابل انکار دانست و افزود: اثربخشی عمده فعالیتهای امدادی به برخورداری از ناوگانی پیشرفته بستگی دارد.

شهریاری با قدردانی از تلاش امدادگران هلال احمر، تصریح کرد: در مدیریت بیماری کرونا نیز هلال احمر بخوبی کمک حال استان بوده است.