استاندار: امسال 1000تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی بهره برداری می شود

استاندار: امسال 1000تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی بهره برداری می شود
استاندار آذربایجان غربی گفت: طی سال جاری یکهزار تخت به جمع تخت های بیمارستانی استان افزوده می شود که بخشی از آن محقق شده و بخش دیگر تا پایان سال به تحقق می رسد.

محمدمهدی شهریاری در بازدید از روند احداث بیمارستان 300 تختخوابی فوق تخصصی زنان ارومیه افزود: یکی از شاخص های مهم توسعه، برخورداری از تخت های بیمارستانی است که در این خصوص اقدامات بسیار خوبی طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید در استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم با این افتتاح ها از متوسط کشوری بالاتر برویم و یکی از شاخص های عقب ماندگی آذربایجان غربی که شاخص توسعه بهداشتی درمانی است، ارتقا یابد.

وی بیان کرد: بیمارستان 300 تخت خوابی زنان ارومیه بدون ردیف اعتباری با استفاده از منابع استانی احداث شده و پیشرفت قابل توجهی داشته است.

استاندار آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد که این بیمارستان سال آینده نیز به بهره برداری برسد تا یکی از مشکلات استان در حوزه درمان بیماری های زنان برطرف شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت: بیمارستان 300 تختخوابی جامع زنان ارومیه حدود 14 ماه پیش احداث و تا امروز 700 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

جواد آقازاده با اشاره به پیشرفت 75 درصدی بیمارستان 300 تختخوابی زنان ارومیه افزود: برای تجهیز این بیمارستان نیز 50 میلیارد دیگر نیاز است و امیدواریم تا هفته دولت سال 1398 شاهد بهره برداری از آن باشیم.

وی اضافه کرد: پیش بینی می کنیم که کل اعتبار احداث این بیمارستان تا زمان افتتاح به 2 هزار میلیارد ریال برسد.