توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی ، ارتقاء ایمنی و افزایش بهره وری این ناوگان راهکاری برای گذر از شرایط تحریمی

توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی ، ارتقاء ایمنی و افزایش بهره وری این ناوگان راهکاری برای گذر از شرایط تحریمی
سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به روز ملّی ایمنی و حمل و نقل گفت:

صنعت حمل و نقل به عنوان یکی اززیربنایی ترین بخش های مهم اقتصاد به شکل گسترده ای تمامی فعالیت های این حوزه در زمینه تولید، توزیع ومصرف کالای تولیدی و خدمات را در برگرفته و درپیشرفت و رشد اقتصادی کشورنقش انکارناپذیری را دارد. و این مسئولیت و تاثیرگذاری درسال رونق تولید و در شرایط تحریم های ظالمانه دشمنان ایران اسلامی بیش از گذشته رخ می نماید.
پیمان آرامون افزود: توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی ، ارتقاء کیفی و افزایش بهره وری این ناوگان از جمله راهکارهایی است که در دوران گذر از شرایط سخت تحریمی توجه و اهتمام به آن ضروری است.
وی همچنین تصریح کرد:با افزایش نقش و فعالیت این ناوگان و بویژه ناوگان حمل و نقل جاده ای در ترانزیت کالا و انتقال محصولات و خدمات به اقصی نقاط کشور توجه به مقوله ایمنی اهمیتی دوچندان داشته ودر کناربهبود زیرساخت ها و اصلاح نقاط پرحادثه ، ارائه آموزش های همگانی و ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه درراستای کاهش حوادث رانندگی از جمله ماموریت های مهم تمامی دست اندرکاران و فعالین در این حوزه می باشد.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به افزایش تعداد تصادفات در 30 کیلومتری ورودی شهرها خاطرنشان ساخت:براساس آمار حوادث رانندگی در حدود 60 درصد از کل تصادفات برون شهری در محدوده 30 کیلومتری از ورودی شهرها اتفاق می افتد که از عوامل آن می توان به افزایش تعداد عابرین پیاده ، عدم کاهش مناسب سرعت وسایل نقلیه در ورودی شهرها و عجله و شتاب رانندگان برای رسیدن به مقصد و یا خروج از شهر اشاره کرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی افزایش ساخت و سازهای غیراصولی در حاشیه راهها، تنوع وسایل نقلیه درحال تردد با سرعت های مختلف و خستگی و خواب آلودگی رانندکان را از دیگر عوامل وقوع حوادث رانندگی برشمرد و اظهار داشت: تفکیک جریان ترافیک درون و برون شهری ، کنترل سرعت وسایل نقلیه و ایجاد زیرساخت های ایمنی برای عبورعابرین از عرض جاده را در کاهش حوادث رانندگی و افزایش ایمنی ضروری است و در این راستا در کمیسیون ها ایمنی حمل و نقل و شورای هماهنگی ترافیک در دستور کار دستگاههای اجرایی استان قرار گرفته است.