رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی : انتخابات پرشور تقویت کننده انسجام ملی است

رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی : انتخابات پرشور تقویت کننده انسجام ملی است
رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات در کشور، گفت : انتخابات پرشور تقویت کننده انسجام ملی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، رسول مقابلی در جلسه هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی، گفت: جامعه بیشتر از هر زمان دیگر نیاز به انسجام ملی و داخلی دارد و اگر می خواهیم انسجام و همبستگی اجتماعی در کشور تقویت شود باید انتخابات پرشور داشته باشیم .

مدیر کل بازرسی ، مدیریت عملکرد و امور حقوقی و رئیس هیات بازرسی انتخابات استان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتخابات، کشور را بیمه می کند، افزود : انتخابات رویدادی بزرگ و خطیر در کشور است که برگزاری آن نیاز به  تدبیر و عمل به مر قانون دارد و این  رسالت همه عوامل و دست اندرکاران انتخابات هست که با برنامه ریزی و اقدام مناسب  برای انجام یک انتخابات سالم، قانونمند و با مشارکت حداکثری تلاش نمایند .

وی با اشاره به لزوم بکارگیری تدابیر و اقدامات پیشگیرانه در خصوص جرائم و تخلفات انتخاباتی، افزود : رویکرد هیات بازرسی انتخابات بر مبنای پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی است و لازم است برخی تذکرات قانونی مبنی بر رعایت بایدها و نبایدهای انتخاباتی در موعد مقرر به جامعه هدف داده شود و در صورت احراز تخلف طبق مفاد قانونی اقدام لازم صورت گیرد .

وی افزود : برای اینکه رسالت بازرسی و کنترل حسن جریان  انتخابات به نحو احسن انجام پذیرد جلسات توجیهی عوامل بازرسی در چندین نوبت انجام پذیرفته و آموزش تکمیلی نیز طبق برنامه زمان بندی انتخابات انجام خواهد گرفت .

در این جلسه سایر اعضای هیات بازرسی با ارائه گزارش از اقدامات انجام یافته به بیان نکته نظرات خود در رابطه با فضای انتخاباتی استان پرداخته و تصمیمات لازم برای اجراء اتخاذ شد .