در جریان دیدار با وزیر آموزش و پرورش عنوان شد؛

استاندار: تقویت زیرساخت های آموزشی آذربایجان غربی اعم از نیروی انسانی و امکانات جزو ضروریات است

استاندار: تقویت زیرساخت های آموزشی آذربایجان غربی اعم از نیروی انسانی و امکانات جزو ضروریات است
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بی توجهی های صورت گرفته در گذشته برای ایجاد زیرساخت های آموزشی و نیز تامین نیروی انسانی مورد نیاز گفت: علیرغم اینکه آموزش و پرورش در سه سال اخیر در ردیف نخست تخصیص اعتبارات استانی بوده ولی تقویت زیر ساخت های آموزشی و نیروی انسانی جزو ضروریات است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در دیدار با وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود شدید نیروی انسانی در آموزش و پرورش، خواستار تخصیص ردیف استخدامی و سهمیه بیشتر برای دانشگاه فرهنگیان استان شد.

وی تراکم بالای کلاس درس به جهت کمبود فضای آموزشی در استان بویژه در ارومیه، پیرانشهر و چالدران، کمبود شدید فضا در دانشگاه فرهنگیان و محدودیت های جذب نیرو، تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای قراردادی بویژه خانواده ایثارگر و مربیان قرآنی و نیز تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی از دیگر چالش های موجود دانست.

وی توسعه و تجهیز اردوگاه دانش آموزی و مراکز و هسته های مشاوره، توجه ویژه به اجرای طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توانمندسازی مشاوران و جذب و تربیت نیروهای پرورشی را ضروری عنوان کرد و گفت: تامین اعتبارات مورد نیاز آموزش و پرورش استان و تهیه ملزومات مورد نیاز آموزش مجازی دانش آموزان می تواند در بهبود شرایط فعلی و رسیدن به میانگین کشوری موثر واقع شود.

در این دیدار وزیر آموزش و پرورش در خصوص حل مسائل و مشکلات آموزشی و نیز سفر به استان به منظور رصد چالشها قول مساعد داد.