استاندار آذربایجان غربی:

سیاستهای منجر به رونق تولید در استان به خوبی پیش می رود/ ۴۷ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند

سیاستهای منجر به رونق تولید در استان به خوبی پیش می رود/ ۴۷ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به دستاوردهای مثبت اقتصادی رخداده در استان و تلاش برای بهبود رونق تولید گفت: خوشبختانه با همراهی مردم، مسئولان و بخش خصوصی دستاوردهای اقتصادی خوبی در حوزه های کاهش نرخ بیکاری، رشد سرمایه گذاری و بهبود محیط کسب و کار رخ داده که منجر به رونق تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای فرهنگ عمومی با دستور کار بررسی وضعیت رونق تولید و اقدامات انجام گرفته، افزود: در شش ماهه نخست امسال ۴۷ واحد تولیدی راکد از طریق حل مشکلات بانکی، بیمه و مالیاتی به چرخه تولید بازگشته اند.

وی با بیان اینکه شرایط اشتغال در استان به نحوی است که با کمبود نیروی ماهر مواجه هستیم گفت: خوشبختانه امروز شاهدیم که برخی واحدهای بزرگ صنعتی استان نیازمند نیروی ماهر هستند. باید در زمینه تربیت نیروی ماهر تلاش بیشتری انجام گیرد.

مقام عالی استان با اشاره به ظرفیت های مرزی استان و رشد صادرات محصولات استان گفت: با بسیج افکار و وحدت رویه و عزم جدی می توان ضمن تثبیت شرایط اقتصادی امروز استان در روزهای ناخوش احوال اقتصادی کشور، شاخص ها را نیز ارتقا داد.

شهریاری افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال میزان صادرات استان به مرز ۲ میلیارد دلار برسد.

استاندار آذربایجان غربی از کلنگ زنی و افتتاح چند واحد بزرگ در آینده نزدیک با حضور مسئولان کشوری در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: با بهره برداری از این واحدها اشتغال خوبی در استان شکل می گیرد.

محمدمهدی شهریاری در ادامه به وضعیت کشور پس از اصلاح قیمت بنزین اشاره کرد و افزود: متاسفانه در این آزمون که مورد تایید سران قوا بود برخی افراد به درستی عمل نکردند.

مقام عالی استان گفت: درایت رهبری، حضور مردم و عملکرد وزارت کشور باعث خنثی شدن توطئه ها شد.

شهریاری بر ضرورت رفع دغدغه های بحق مردم تاکید کرد و گفت: دشمن هدفی جز تجزیه ایران بزرگ و قدرتمند ندارد و باید با وحدت و همدلی همچو همیشه مانع تلاشهای آنان شد.