استاندار آذربایجان غربی در جمع مدیران و کارشناسان حراست استانداری و واحدهای تابعه:

مردم نباید احساس کنند که مسئولان دنبال منافع خودشان هستند/ وظیفه حراست مچ گیری نیست/ حراست باید در کار خود، حفظ آبروی افراد را در نظر بگیرد

مردم نباید احساس کنند که مسئولان دنبال منافع خودشان هستند/ وظیفه حراست مچ گیری نیست/ حراست باید در کار خود، حفظ آبروی افراد را در نظر بگیرد
مقام عالی استان تاکید کرد: مردم نباید احساس کنند که مسئولان در وادی دیگری هستند و صرفا دنبال منافع خودشان هستند، این موجب بی اعتمادی و بدبینی مردم به نظام و حاکمیت می شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: مردم نباید احساس کنند که مسئولان دنبال منافع خودشان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در دوره آموزشی مدیران و کارشناسان حراست استانداری و واحدهای تابعه گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مسائلی از قبیل تحرکات گروهک های ضدانقلاب، جنگ تحمیلی، توطئه ها و تحریم های ظالمانه و ... مسئولان را در اداره کشور با مشکلات زیادی مواجه ساخت و این مسائل باعث شد که اهداف انقلاب آن طور که باشد و شاید محقق نشود.

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری تا رسیدن به حکومت علوی که شاخص های عمده آن عدالت، پارسایی و پاک دامنی و مردمی بودن است فاصله زیاد داریم.

مقام عالی استان تاکید کرد: مردم نباید احساس کنند که مسئولان در وادی دیگری هستند و صرفا دنبال منافع خودشان هستند، این موجب بی اعتمادی و بدبینی مردم به نظام و حاکمیت می شود.

شهریاری اضافه کرد: برای افزایش اعتماد مردم بعنوان اصلی ترین سرمایه اجتماعی، تنها راه ارائه گزارش صحیح از عملکردها به مردم، توجه کافی و برخورد درست و خوب با مردم است؛ متاسفانه در برخی از ادارات، مدیر یا کارمند برخورد درستی با مراجعه کننده ندارد که این مساله نارضایتی ایجاد می کند.

وی ادامه داد: همه مدیران و کارمندان باید در این خصوص آموزش ببینند که وقتی فردی به اداره ای مراجعه می کند، حتی اگر به لحاظ قانونی نتوانیم مشکل او را حل کنیم حداقل با روی خوش با او رفتار کنیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اهمیت کار حراست اظهار کرد: وظیفه حراست مچ گیری نیست، حراست باید همواره بر اساس اخلاق اسلامی، حفظ آبروی افراد را در نظر بگیرد و در عین حال، با فساد و تخلفات، قاطعانه و بدون تعارف برخورد کند.

شهریاری با تاکید بر اینکه حراست نباید خصومت های شخصی را در کار خود دخالت دهد، افزود: نباید به خاطر خصومت شخصی آبروی کسی را ببریم.

وی گفت: این کشور بر اساس اسلام و آموزه های اسلامی اداره می شود و اگر با فسادها و تخلفات افراد برخورد نشود عده ای آن را به نام دین تمام می کنند لذا باید در برخورد با مفاسد افراد در راستای صیانت از حقوق بیت المال با هوشیاری و قاطعانه عمل شود.

مقام عالی استان تصریح کرد: قطعا اگر حراست دقیق و حساب شده عمل کند و وظیفه خود را درست انجام دهد، بسیاری از شائبه هایی که در جامعه وجود دارد برطرف می شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین خواستار برخورد حراست با سوء استفاده های اداری و مالی شد و گفت: بدون تردید با وحدت و همدلی و پیشگیری و مقابله با فساد، ضمن حل مسائل و مشکلات مردم به سمت جامعه ای سالم و عدالت محور حرکت خواهیم کرد.

مدیرکل حراست استانداری نیز در این جلسه گفت: حراست باید مشاوری امین برای مدیران باشد و با سالم سازی محیط، به ارتقای بهره وری و تحول اداری کمک کند.

میرزایی افزود: بر اساس تاکیدات مقام عالی استان، مبارزه با فساد و رانت، بصورت ویژه در دستور کار حراست استانداری و واحدهای تابعه قرار دارد و در این خصوص هیچ مماشاتی صورت نخواهد گرفت.

دراین دوره آموزشی یک روزه، مدیران و کارشناسان حراست استانداری و واحدهای تابعه، مسائل و مشکلات حوزه کاری را تبیین نمودند.