طرح ساماندهی میان‌گذر دریاچه ارومیه اجرا می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در این جلسه با اشاره به تاکیدات مقام عالی استان بر تسریع در تکمیل قطعه های یک و دو واقع در حوزه استان آذربایجان غربی گفت : نقش میان‌گذر دریاچه ارومیه در مبادلات تجاری و اقتصادی منطقه و ترانزیت کالا به کشورهای همسایه بسیار برجسته و دارای اهمیت بالای است و بر همین اساس تکمیل عملیات باقی مانده از پروژه  و ایمن سازی و نگهداری و مراقبت از قطعات سازه ای پل  بسیار ضروری است.

پیمان آرامون افزود: تکمیل تقاطع های غیرهمسطح در قطعه اول این پروژه، تکمیل روشنایی های مسیر و عرشه پل و ایمن سازی مسیر در دستور کار پیمانکار پروژه قرار دارد و پیش بینی می شود تا پایان نیمه نخست امسال به اتمام می رسد.

وی  با اشاره به انتخاب شرکت پیمانکار برای انجام عملیات نگهداری از پل اظهار داشت:با توجه به ویژه گی های فنی و اجرایی عرشه و قطعات مکانیکی آن، نیازمند اقدامات مراقبتی است که برای آن دستورالعمل های خاصی تدوین شده است.

ملامحمدی زاده فرماندار شهرستان ارومیه نیز در این جلسه با گفت :این پروژه در عرصه مبادلات تجاری و حمل و نقلی استان و بویژه شهرستان ارومیه به استان‌های مرکزی نقش مهمی دارد.

وی همچنین افزود : با توجه به حجم بالای تردد وسایل نقلیه از این مسیربه منظور تسهیل عبور و مرور خودروها در دو سوی پل نیز برابر نقشه های مصوب در ابتدا و انتهای پل عملیات احداث دوربرگردان آغاز شده است.