استاندار آذربایجان‌غربی: جمعیت جزو فاکتورهای مهم قدرت هر کشور است

استاندار آذربایجان‌غربی: جمعیت جزو فاکتورهای مهم قدرت هر کشور است
شهریاری گفت: جمعیت جزو فاکتورهای مهم و به عنوان منابع قدرت هر کشور شناخته می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری شبستان از ارومیه، «محمدمهدی شهریاری»، در یکصدو بیست وهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که (سومین جلسه در سالجاری) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه تشکیل شد، اظهار کرد: جمعیت جزو فاکتورهای مهم و به عنوان منابع قدرت هر کشور شناخته می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تثبیت جمعیت روستایی و مرزنشینان علاج اصلی مقابله با حاشیه‌نشینی در شهرهاست و توجه به این بخش باید در اولویت مسوولان مرتبط باشد.

شهریاری تا کید کرد:  باید برنامه‌ریزی اصولی و زیرساختی در راستای تثبیت جمعیت روستایی در استان انجام شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه، این مساله علاوه بر جلوگیری از توسعه حاشیه‌نشینی در شهرها به بهبود وضعیت اقتصادی جامعه و بروز پدیده پیری جمعیت روستایی کمک می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر زندگی راحت در سیاست‌های جمعیتی هر کشور تاثیر مستقیمی دارد و اگر سیاست‌گزاری مناسبی دراین خصوص صورت نگیرد، مساله افزایش جمعیت در برخی مواقع عواقب منفی نیز خواهد داشت.

شهریاری بیان کرد: در راستای سیاست گذاری برای جمعیت استان نیز باید برنامه ریزی صحیح و اصولی داشته باشیم که تامین امنیت و ثبات اقتصادی از جمله این موارد است.