پیام تبریک استاندار آذربایجان غربی به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح(ع)

پیام تبریک استاندار آذربایجان غربی به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح(ع)

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، متن این پیام به شرح زیر است:

هموطنان عزیز آشوری و ارمنی استان آذربایجان غربی 

با تقدیم سلام و احترام 

فرا رسیدن سال نو میلادی و میلاد مسعود حضرت عیسی بن مریم (ع) را از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض نموده ، و در سال ۲۰۲۱ میلادی، برای همه عزیزان از پیشگاه خداوند باریتعالی ، سلامتی و موفقیت خواهانم.

ایران خانه امن تمامی مسلمانان ، مسیحیان ، یهودیان و زرتشتیان است و افتخار می کنیم همه خداپرستان و پیروان ادیان توحیدی با آزادی ، همدلی و همراهی، در زیر چتر آسمان نیل گون آن در کنار تمامی برادران و خواهران هموطن نیک اندیش و صلح جو برای پیشرفت ، توسعه و آبادانی کشور عزیزمان تلاش می کنند. با کمال مسرت و خوشبختی باید اذعان کنیم که استان آذربایجان غربی در دل ایران عزیز، چون رنگین کمانی زیبا ، به نماد همزیستی پیروان ادیان الهی از جمله اسلام و مسیحیت ، مذاهب و قومیت های مختلف شناخته می شود.

 شکی نیست اگر بخواهیم جامعه ای آباد و بانشاط داشته باشیم نیازمند پیروی از آموزه های پیشوایان و پیام آوران الهی بخصوص خاتم پیامبران حضرت محمدمصطفی (ص) و حضرت عیسی بن مریم (ع) می باشیم. بنا براین سیاست تساهل و تسامح عاملی خواهد بود که پیکره ایران اسلامی را به هم پیوند داده و مانع از گسستن آن خواهد بود و یقین داشته باشیم ایران خانه مشترک همه ایرانیان بوده و راه مومنین راه مدارا و صلح است.

ضمنا در این ایام سخت و دشوار که ویروس منحوس کرونا جان تعداد زیادی از مردم جهان را گرفته، آنان را بیمار و درمانده کرده و مراودات ، ارتباطات ، سلامتی و معیشت انسانها را تحت الشعاع قرار داده و جوامع بشری را دچار مشکل نموده است بیش از هر برهه ای نیازمند رحمت واسعه خداوند سبحان و بهره مندی از تعالیم معنوی و آموزه های اخلاقی و اجتماعی برگزیدگان الهی هستیم تا نوع دوستی وهمزیستی مسالمت آمیز بین انسانها سایه افکن شود و کلام زیبای حضرت مسیح ( ع ) که می فرمایند: "همسایه خود را مانند نفس خویش دوست بدار" ساری و جاری گردد و چه زیبا و دلنشین خواهد شد تقارن میلاد مسعود حضرت عیسی ( ع ) با سرآغاز سالی باشد که بشر با همدلی و وحدت بر این مشکل جهانی فائق آمده تا انشاءالله امید ، آرامش و آسایش مجدداً بین انسانها برقرار گردیده و دم مسیحایی روح خدا تسکین دهنده آلام و دردهای بشری گردد. 

گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران والامقام آشوری و ارمنی استان آذربایجان غربی و خانواده های عزیز آنان در این ایام مبارک ، وظیفه و تکلیف افتخار آمیز ماست.

محمدمهدی شهریاری

استاندار آذربایجان غربی