استاندار آذربایجان غربی:

مدیران نسبت به احصاء و رفع مشکلات واحدهای تولیدی همت کنند / زمینه خرید محصولات باغی به صورت مستقیم فراهم شود

مدیران نسبت به احصاء و رفع مشکلات واحدهای تولیدی همت کنند / زمینه خرید محصولات باغی به صورت مستقیم فراهم شود
استاندار آذربایجان غربی با تا‌کید بر رفع موانع تولید و حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی و صنعتی استان گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید به دنبال احصاء مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بوده و برای حل این مشکلات همت مضاعف داشته داشته باشد.

 

محمدصادق معتمدیان عصر امروز در ادامه برنامه هفتگی خود در قالب یکشنبه های تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، از دو واحد فعال در حوزه آبمیوه و کنسانتره بازدید و با مدیران این دو واحد تولیدی دیدار و گفتگو کرد. 

 

استاندار آذربایجان غربی در این بازدیدها گفت: باید زمینه فروش محصولات باغی صنعتی و به ویژه سیب به صورت مستقیم به کارخانجات فراهم شود؛ چرا که باغداران در صورت فروش مستقیم سیب به کارخانجات، سود بیشتری می‌کنند. 

 

معتمدیان با تأکید بر لزوم همت مدیران جهت سهولت در روند فعالیت واحدهای تولیدی اظهار داشت: هر اقدامی که منجر به بهبود وضعیت تولید و افزایش سطح فعالیت واحدهای تولیدی شود، باید از جانب مدیران مورد حمایت قرار گیرد.

 

وی با اشاره به ظرفیت بالای واحدهای تولید کنسانتره آذربایجان‌ غربی گفت: باید شیوه درست و اصولی خرید مستقیم سیب و محصولات باغداران توسط کارخانجات طراحی شده و اجازه داده نشود در این مسیر دلال‌ها بیشتر از باغداران سود کنند. 

 

استاندار آذربایجان‌غربی ابراز داشت: حاشیه امن ایجاد شده برای باغداران و سود بیشتر آنان در روش خرید مستقیم توسط کارخانجات بیشتر است و بر همین مبنا باید این روش مورد توجه جدی قرار گیرد.