برگزاری نشست مدیر کل دفتر زنان و امور خانواده استانداری آذربایجان غربی و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان

برگزاری نشست مدیر کل دفتر زنان و امور خانواده استانداری آذربایجان غربی و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان
در این جلسه در خصوص اجرائی سازی تفاهم نامه پرداخت تسهیلات ویژه بانوان سرپرست خانوار ، بدسرپرست و بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی به منظور راه اندازی مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد ، کوچک و ارزش آفرین بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، پریسا علیلو مدیرکل زنان و امور خانواده استانداری آذربایجان غربی در این جلسه گفت: در شرایط شیوع بیماری همه گیر کرونا و آسیب های ناشی از آن ،در راستای توزیع فرصتها ، منابع و امکانات میان زنان سرپرست خانوار ، زنان بدسرپرست و دختران خود سرپرست هرگز ازدواج نکرده بالای ۴۰ سال و بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی و همچنین رفع نیازهای ضروری بانوان و راه اندازی یا توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد، عملیاتی سازی این تفاهم نامه گامی مثبت در جهت حمایت از بانوان علاقه مند به راه اندازی مشاغل خرد است.

وی ضمن تشکر از تلاشهای ارزنده صندوق کارآفرینی امید در امر اشتغال زایی برای بانوان بر لزوم تشریک مساعی در عملیاتی سازی مفاد تفاهم نامه تاکید کرد و افزود: با اینکه تا پایان دولت دوازدهم مهلت این تفاهم نامه است ولی شایسته است تسهیل سازی لازم در امر اعطای وام قرض الحسنه به بانوان متقاضی صورت گیرد و در بازه زمانی اندک تسهیلات مذکور در اختیار بانوان قرار گیرد.

برنامه ریزی برای اجرای طرح های یک روستا یک محصول ، هرخانه یک گلخانه و تولید محتوا از اهم مواردی است که در این جلسه مطرح شد.

علیلو با اشاره به ظرفیتهای صندوق کارآفرینی امید در امر اشتغال و توانمندسازی بانوان و ضمن تاکید بر تعامل و هم افزایی بین دستگاهی از استقبال و همراهی اداره کل امور زنان و خانواده در برنامه های ایجاد اشتغال صندوق خبر داده و تهیه تفاهم نامه همکاری مشترک را از اولویتهای کاری این دفتر دانست.