برگزاری نهمین جلسه مدیریت اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی

برگزاری نهمین جلسه مدیریت اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی
رحمانی در ابتدای جلسه با قدردانی از تلاش راهداران، پلیس راه، هلال احمر و اورژانس در بارش‌های اخیر در جاده‌های استان گفت: اقدامات عوامل طرح راهداری زمستانی در استان ستودنی است و قدردان تلاش‌های شبانه‌روزی آنها هستیم.

رحمانی در ادامه با قدردانی از مردم پیرانشهر در اسکان در راه ماندگان در کولاک اخیر تمرچین گفت: در بارش برف و کولاک اخیر در پیرانشهر و تمرچین که منجر به گرفتاری مردم و مسافران در جاده‌ها و مرز این پایانه شد، با همراهی ارتش و سپاه و تیم‌های راهداری اورژانس و هلال احمر، ۶۰۰ نفر از افراد گرفتار در برف از تمرچین به پیرانشهر انتقال و اسکان داده شدند که این امر قابل تقدیر و قدردانی است.

وی با اشاره به احتمال بارش برف و کولاک در جاده های استان تامایان فصل زمستان اضافه کرد: مردم با اطلاع از وضعیت جاده‌ها اقدام به تردد از محورهای ارتباطی استان بکنند تا گرفتار برف و کولاک ناگهانی جاده ها نشوند.

وی از حمایت های مالی استانداری برای نوسازی و تعمیر خودروهایی راهداری استان خبر داد و  افزود: راهداری استان با کمبود اعتبار مواجه است که با پیگیری‌های انجام شده و  دستور استاندار محترم آذربایجان‌غربی اعتبار ویژه‌ای را برای این مجموعه تخصیص می یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره فوت 446 نفر  در جاده‌های آذربایجان‌غربی در اثر تصادف در سال جاری گفت: این آمار تکان دهنده ،تاسف آور و غیرقابل قبول است و نباید به راحتی از کنار آن گذشت.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان‌غربی افزود: باید به فکر تغییر رویه درخصوص مدیریت جاده های استان  باشیم و بزودی در جلسه ای ویژه دستگاه های متولی باید برنامه جامع خود را برای مدیریت جاده های استان در راستی کاهش تصادفات جاده ای و ایمنی راهها ارائه کنند .

رحمانی در ادامه با انتقاد از وضعیت نامناسب آزاد راه ارومیه تبریز نیز گفت : وقتی عوارضی از مردم برای تردد از آزاد راهی گرفته می‌شود، باید نگهداری از آزادراه هم به خوبی صورت گیرد که این امر در  آزادراه ارومیه - تبریز رعایت نمی‌شود.

وی اظهار داشت: در راستای نگهداری از آزادراه ارومیه – تبریز باید اقدامات اساسی صورت گیرد تا شاهد حوادث احتمالی در این آزادراه نباشیم.