معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

وحشت از بیماری کرونا از خود بیماری کشنده تر است

وحشت از بیماری کرونا از خود بیماری کشنده تر است
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: کرونا هراسی باعث ایجاد تشویش، استرس و اضطراب در بین مردم می شود ، وحشت از این بیماری از خود بیماری کشنده تر است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی در دومین جلسه کمیته بیماران خاص که امروز در استانداری برگزار شد، به حوادث اخیر و بیماری و ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: در کشور ما بواسطه فضای مجازی کرونا هراسی شایع شده که این امر تا حدی خوب و باعث پیشگیری، رعایت مسائل بهداشتی و جدی گرفتن این امر می شود ولی کرونا هراسی باعث ایجاد تشویش، استرس و اضطراب در بین مردم می شود که وحشت از این بیماری از خود بیماری کشنده تر است.

وی با بیان اینکه فقط دانشگاه علوم پزشکی صلاحیت اعلام نظر در مورد بیماری کرونا را دارد ، اظهار داشت: مردم باید از طریق دانشگاه علوم پزشکی و رسانه ملی اخبار صحیح را دریافت نمایند و به برخی شایعات و اخبار نادرست در این رابطه اعتماد نکنند.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: در برابر این کروناهراسی که در جامعه ایجاد شده و همین می تواند باعث نگرانی های بیشتر و ناامنی شود، ضروریست دانشگاه علوم پزشکی مراکزی را برای مشاوره روانی در خصوص کرونا و ترس و استرس ناشی از این ویروس در نظر بگیرد.

مصطفوی در ادامه با تاکید بر اینکه دستورالعملی که در خصوص بیماران خاص وجود دارد باید بیش از پیش جدی گرفته شود و این بیماران سعی کنند بیش از دیگران موارد بهداشتی را رعایت و از تردد در اماکن عمومی به شدت جلوگیری نمایند.

در ادامه این جلسه در  خصوص تدابیر لازم برای جلوگیری از انتقال بیماریهای واگیر(آنفولانزا و کرونا) به بیماران خاص بحث و تبادل نظر شد.