معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

۶۰۰ سازمان مردم نهاد در آذربایجان غربی فعال است

۶۰۰ سازمان مردم نهاد در آذربایجان غربی فعال است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: ۶۰۰ سازمان مردم نهاد در استان به ثبت رسیده که اغلب آنها فعال است.

علی مصطفوی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تخصصی سازمان‌های مردم نهاد مدیریت بحران آذربایجان غربی افزود: دولت جایگاه و اهمیت خاصی برای سازمان های مردم نهاد قائل است و آموزش اعضای این تشکل ها برای پیشبرد اهداف در زمان بحران ضروری است.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آموزش‌های لازم را در زمینه صیانت از منابع طبیعی در مواقع بحران و آتش سوزی آغاز کرده است، بیان کرد: باید منابع طبیعی و محیط زیست علائم هشدار دهنده را در مناطق مستعد خطر آتش سوزی نصب کنند.

وی اضافه کرد: ظرفیت استفاده از مطبوعات و رسانه‌ها و فضای مجازی نیز در راستای اطلاع رسانی نباید مورد غفلت قرار گیرد زیرا این موضوع نیازمند فضا سازی رسانه‌ای در راستای تبیین اهمیت موضوع به جامعه است.

مصطفوی اظهار داشت: جنگل‌ها منابع ملی و ثروت‌های استان هستند و باید این ثروت را حفظ و به نسل‌های بعدی منتقل کرد و این امر بدون سازمانهای مردم نهاد غیر ممکن است.

وی افزود: در استان گونه‌های مختلف گیاهی و حیوانی در حال زیست هستند که باید بستر و محیط زیست را برای زندگی آنها مستعد کرد و این اقدام جز با صیانت از جنگلها و مراتع ممکن نیست.

آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار منابع طبیعی دارد که از این میزان ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار هکتار عرصه مرتعی است.