استاندار آذربایجان غربی خبر داد؛ لزوم تسریع در تکمیل یادمان های شهدا/ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گرو بهره مندی از شیوه های خلاقانه و موثر در فرهنگسازی

استاندار آذربایجان غربی خبر داد؛  لزوم تسریع در تکمیل یادمان های شهدا/ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گرو بهره مندی از شیوه های خلاقانه و موثر در فرهنگسازی
استاندار آذربایجان غربی با اشاره اینکه یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تکمیل یادمان های شهداست گفت: تخصیص اعتبار مورد نیاز و تسریع در تکمیل یادمان های در دست احداث می بایست در دستور کار مدیران مسئول قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در چهارمین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هوایی اوکراین، تداوم راه و مکتب شهدا را در گرو توجه به سیره آنان در مردمداری و انقلابی بودن دانست و افزود: امروز بیش از پیش به ترویج ارزشهای والای شهدا در راستای تقویت وحدت و همدلی در کشور نیاز داریم.

وی همچنین ضمن ابراز همدردی با شهدای استانی در سانحه هواپیمایی اوکراین تصریح کرد: تکمیل موزه دفاع مقدس و احداث یادمان شهدا سهم بسزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

شهریاری همچنین با تاکید بر اجرای برنامه های ترویجی خلاقانه و تاثیر آن در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت از تلاشهای انجام گرفته توسط مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شهرداری در خصوص اقدامات ترویجی در حوزه ایثار و شهادت قدردانی نمود.

در این جلسه آخرین وضعیت راهیان نور، تکمیل یادمان شهدای گمنام، مجموعه فرهنگی و موزه دفاع مقدس و نقش دستگاه ها در خصوص دفاع مقدس در استان مورد بررسی قرار گرفت.