معاون استاندار آذربایجان غربی:

ظرفیت های حمل و نقلی استان توسعه را تضمین می کند/ فرهنگسازی برای ایمنی حمل و نقل یک امر همگانی است

ظرفیت های حمل و نقلی استان توسعه را تضمین می کند/ فرهنگسازی برای ایمنی حمل و نقل یک امر همگانی است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توانمندیهای حمل و نقلی استان گفت: ظرفیت های موجود توانایی آن را دارد تا توسعه متوازن استان را یاری و تضمین کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ آیدین رحمانی بمناسبت هفتم اردیبهشت روز ملی ایمنی حمل و نقل در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک این روز به فعالین این حوزه و قدردانی از آنان، با تاکید بر اینکه ارتقای فرهنگ ایمنی در بخش حمل و نقل صرفا یک متولی ندارد افزود: توسعه فرهنگ ایمنی در حمل و نقل یک امر اجتماعی است و می طلبد تا دستگاه های مختلفی چون آموزش و پرورش و رسانه ها بیش از پیش در این حوزه اقدام نمایند.

وی گفت: انسان،جاده و خودرو سه رکن اصلی حمل و نقل بشمار می روند و ارتقای کیفیت آموزشی و فنی در این عوامل منجر به ایمنی مطلوب می گردد.

رحمانی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی تصادفات جاده ای در استان گفت: اگر چه این خبر خوبی است اما نباید فراموش کرد که کاهش ترددها در دستیابی به این آمار سهم بسزایی دارد لذا کماکان باید در ارتقای فرهنگ حمل و نقلی کار کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: انسان کماکان رکن اصلی چرخه حمل و نقلی است و باید سازمان های مردم نهاد تخصصی با ورود به این حوزه در استان برای نهادینه کردن فرهنگ ایمنی بویژه فرهنگ تعاملی ایفای نقش کنند.

آیدین رحمانی افزود: تا زمانی که خود مردم برای ارتقای فرهنگ ایمنی حمل و نقل پای کار نباشند، جریمه و محدودیت کارساز نیست. افکار عمومی باید نسبت به حجم بالای تلفات جاده ای حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی گفت: از ورود سازمان های مردم نهاد و فعالین عرصه ارتقای فرهنگ ایمنی حمایت می کنیم و دستگاه های مربوطه نیز باید برای تشویق دغدغه مندان این حوزه پای کار بیایند.