استاندار آذربایجان غربی:

برای حضور سرمایه گذاران در آذربایجان غربی فرش قرمز پهن کنیم

برای حضور سرمایه گذاران در آذربایجان غربی فرش قرمز پهن کنیم
استاندار آذربایجان غربی گفت: با تعامل دستگاههای متولی، باید برای حضور سرمایه گذاران در آذربایجان غربی فرش قرمز پهن کنیم تا استان به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در نشست مشترک با فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان شهرستان خوی با ابراز نارضایتی از عدم معرفی پتانسیل های آذربایجان غربی در سطح کشور، افزود: متاسفانه به جای معرفی ظرفیت ها و توانمندیهای بخش های مختلف استان در سطح کشور و منطقه، فقط ضعف ها و کاستی ها بزرگنمایی شده است.

وی با تاکید بر مطالعه و برنامه ریزی ویژه و ملی جهت استفاده از ظرفیت معادن و مرزها برای توسعه استان، خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی با این ظرفیت بالای مواهب الهی، معادن، کشاورزی، مرزها، نیروی کار متخصص و ... نباید وضعیت نامناسب کنونی را در شاخص های توسعه و نرخ بیکاری و تورم داشته باشد.

معتمدیان از تلاش برای هماهنگی بین دستگاهی جهت تسهیل سرمایه گذاری و رفع موانع تولید در استان در یکشنبه های تولید خبر داده و تصریح کرد: با تعامل و هم افزایی دستگاههای متولی، باید برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در آذربایجان غربی فرش قرمز پهن کنیم تا استان به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شود.

وی در ادامه با اشاره به ذخایر فراوان معدنی طلا، نمک، سیلیس، پتاسیم، فسفات و ... در سطح استان، افزود: با سرمایه گذاری و بسترسازی در حوزه معادن آذربایجان غربی، می توان استان را به قطب تولید صنایع شیشه و ... تبدیل کرد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر تعامل و هم افزایی دستگاههای متولی جهت رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در مرزهای استان، یادآور شد: شورای ساماندهی مبادلات تجاری استان با حضور در مرزها و تعیین تکلیف برای دستگاههای متولی و حذف موانع، پیگیر رونق تجاری مرزهای آذربایجان غربی است.

معتمدیان از ارائه تسهیلات برای تکمیل زنجیره های صنعتی و تولیدی جهت پایان خام فروشی در استان نیز خبر داد و افزود: برنامه ریزی ویژه برای توسعه و ارتقای شهرک های صنعتی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آذربایجان غربی انجام شده تا مردم استان از این ظرفیت ها بهره مند شوند.

وی در ادامه تعیین بسته مشوق سرمایه گذاری در استان جهت شتاب دهی به سرمایه گذاری و جبران عقب افتادگی های آذربایجان غربی را ضروری دانست و گفت: تلاش برای فعال سازی واحدهای نیمه فعال و حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی جهت استفاده از تمامی ظرفیت خود، تداوم خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت بالای نهضت گلخانه ای برای رونق بخش کشاورزی استان، افزود: مکانیزه کردن کشاورزی، مدیریت منابع آبی و استفاده از سیستم های نوین آبیاری در نهضت گلخانه ای به صورت جدی دنبال7 می شود.

معتمدیان در پایان با تاکید بر فعال سازی دیپلماسی منطقه ای و مرزی، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی دقیق و همدلی مردم، دستگاههای حاکمیتی، دولتی و نمایندگان مجلس، می توان شاهد رونق حوزه های مختلف و توسعه در آذربایجان غربی بود.