معاون استاندار:

امکانات و اعتبارات دولتی به صورت صحیح در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد/اهلیت سرمایه‌گذاران سنجیده شود

امکانات و اعتبارات دولتی به صورت صحیح در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد/اهلیت سرمایه‌گذاران سنجیده شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان این که اهلیت سرمایه‌گذاران برای تخصیص اراضی و اعتبارات دولت باید سنجیده شود، گفت: عدم انجام اهلیت‌سنجی سبب هدررفت سرمایه و امکانات عمومی و دولتی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، نادر صادقی امروز شنبه ۲۵ مرداد در کمیته اهلیت‌سنجی و امکان سنجی سرمایه‌گذاری اظهار داشت: بایستی مطالعات آمایشی در فرایند سرمایه گذاری صورت گرفته و توانایی فرد سنجیده و خط‌ومشی لازم تعیین شود تا مجوزی صادر گردد.

وی با بیان این که بانک‌های عامل نیز باید اعتبارسنجی‌های لازم در این خصوص را انجام دهند، خاطر نشان کرد: تا زمانی که اهلیت سرمایه‌گذار به اثبات نرسیده نباید اراضی و امکانات دولتی در اختیار فرد گذاشته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ضمن اشاره به اهمیت اهلیت‌سنجی در کشورهای پیشرفته، گفت: متأسفانه بعضا شاهدیم در استان افراد حقیقی و حقوقی از طرق مختلفی امکانات و اعتبارات بسیاری را جذب کرده‌اند ولی در بحث سرمایه‌گذاری شکست خورده‌اند از این رو انتظار می‌رود این کمیته اهرم‌های لازم برای کنترل‌های بیشتر را به کار گیرد.

وی تأکید کرد: مسئولان مربوطه توجه داشته باشند که ایجاد چنین کمیته‌ای نباید سد جدیدی برای سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری ایجاد کند بلکه همگان به دنبال این باشند تا به فرآیند تسریع بخشند.

صادقی با بیان اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بنیان و فناور، عنوان کرد: همچنین برای افرادی که توانایی مالی سرمایه‌گذاری‌های کلان را ندارند باید فیلترهای ویژه‌ای در نظر گرفته شود و در صورت به نتیجه نرسیدن طرح در زمان تعیین شده فرصت دیگری به فرد سرمایه‌گذار داده شود.