گزینش افراد شایسته در مناصب مختلف، جامعه ای سالم و توسعه یافته را شکل می دهد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه گزینش افراد اصلح و شایسته در مناصب مختلف، جامعه ای سالم و توسعه یافته را شکل می دهد، گفت: هسته های گزینش با انتخاب افراد شایسته، سازمان ها و ارگان های دولتی را در ارائه خدمات بهتر و مناسب به جامعه یاری می کنند.

رضا حسینی ادامه داد: کار هسته های گزینش همانند کار قضاوت خطیر و حساس است زیرا باید با قضاوت صحیح از بین متقاضیان، بهترین فرد را برای جذب و بکارگیری انتخاب کنند.

وی افزود: تمامی جهت گیری ها و گزینش ها در جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب قانون اساسی انجام می گیرد و موازین اسلامی و دینی در این بخش بیشترین اهمیت را داراست زیرا دین اسلام در تمامی موضوعات اجتماعی احکام خاصی دارد.

حسینی تاکید کرد: البته در گزینش افراد، علاوه بر معیار مهم دیانت، معیارهایی چون اخلاق، کفایت و تخصص نیز باید در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه پیامبران و ائمه اطهار از جانب خداوند متعال انتخاب و گزینش شدند، افزود: پروردگار متعال بهترین بندگان را برای هدایت بشر انتخاب کرده تا اثرگذاری بیشتری را در جامعه داشته باشند.

وی بیان کرد: گزینشگران باید از بین نظرات مردم از عملکرد خود مطلع شوند زیرا اگر مردم از عملکرد دستگاه های اجرایی رضایت داشته باشند یعنی هسته های گزینش به درستی انجام وظیفه کرده اند.

حسینی افزود: هسته های گزینش علاوه بر اینکه در انتخاب افراد اصلح برای استخدام نظارت دارند، در انتخاب مدیران نیز نظارت دقیق دارند تا افراد اصلح در مناصب مدیریتی قرار گیرند.

مدیر هسته گزینش استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: ۱۱ هزار پرونده گزینشی تاکنون در سامانه گزینش استانداری ثبت شده است.

غلامرضا صراف افزود: در سال جاری یک هزار و ۲۹۸ پرونده شامل تمدید قرارداد، تبدیل وضعیت و انتخاب برای مشاغل حساس توسط هسته گزینش بررسی شده که نسبت به سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال ۴۲۹ مصاحبه، ۲ هزار و ۵۱۸ استعلام و ۲ هزار و ۹۱۴ مورد تحقیق صورت گرفته است که در نهایت برای یک هزار و ۲۶۰ پرونده رای صادر شده است.

گفتنی است نشست مدیران و اعضای هسته های گزینش استان، امروز 15 دی ماه همزمان با سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در امر تشکیل گزینش در محل استانداری برگزار شد و در این نشست با اهدای لوح تقدیر از گزینشگران استان تجلیل بعمل آمد.