سرپرست و معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی معرفی شد

سرپرست و معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی معرفی شد
در جلسه ای با حضور سرپرست معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی ، سرپرست و معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری معارفه شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی امروز در جلسه تودیع و معارفه سرپرست و معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به سفر ریاست محترم جمهوری به استان و حضور و استقبال گسترده و پرشور مردم اشاره کرد و گفت : علی رغم توطئه های دشمنان و وجود برخی نارضایتی ها در بین مردم ، ولی وقتی مردم احساس کنند پای نظام در میان است چون همیشه پرشور در صحنه حاضر می شوند و حمایت و پشتیبانی خود را اعلام می کنند.
مصطفوی افزود: وزارت کشور علاوه بر وظایف ذاتی خود ، وظایف فرابخشی نیز برعهده دارد و با توجه به انتظاراتی که همه دستگاهها و مردم از استانداری به عنوان نهاد حاکمیتی دارند از همه همکاران انتظار می رود که فرابخشی بیندیشند و به وظایف ذاتی و فرابخشی خود به نحو احسن عمل نمایند. 
وی ، پیگیری مصوبات ، حضور به موقع ، برگزاری به موقع جلسات ، رعایت نظم و انضباط ، تکریم ارباب رجوع را از دیگر مواردی عنوان نمود که باید بیش از پیش مورد توجه همکاران قرار گیرد.
وی ادامه داد : اگر مسائل اجتماعی به موقع حل شود به مسائل سیاسی تبدیل نمی شود و اگر مسائل سیاسی به موقع حل شود به مسائل امنیتی و بحران تبدیل نخواهد شد لذا این حوزه ، حوزه وسیعی است که شاغلین در آن به نحو احسن باید به وظایف محوله خود عمل نمایند .
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی اضافه کرد : آذربایجان غربی به خاطر دو ویژگی خاص هم مرز بودن با سه کشور خارجی و وجود اقوام و ادیان، استانی با شرایط خاص می باشد که حساسیت های لازم را دارد.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این جلسه از حسن اعتماد و اقدام مهم و موثر مقام عالی استان جهت استفاده از ظرفیت و توانمندی زنان در پستهای مدیریتی قدردانی نمود .
خانم تاجفر همچنین با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ آن میسر نیست ، گفت : مسائل فرهنگی و اجتماعی از مهمترین مباحث ملی و بین المللی بوده ، طوریکه به یکی از دغدغه های مهم رهبری تبدیل شده است.
وی افزود : اگر به دنبال پیشرفت و ارتقا مسائل فرهنگی و اجتماعی هستیم نیازمند بهره برداری از منابع و متون دینی ، فرامین و منویات رهبری و اسناد فرادستی می باشیم.
وی افزود : برای درک عمیق مفاهیم فرهنگی باید همه احساس مسئولیت نماییم و در این خصوص همه مردم و مسئولین باید ورود پیدا کنند چرا که بدون مشارکت اجتماعی سازمانهای متولی ، نهادهای فرهنگی مشکلی حل نخواهد شد .
وی خاطر نشان کرد برای حفظ و تقویت باورها و ارزشهای فرهنگی و اسلامی ، منطقه ای و استانی به استفاده از ظرفیت های موجود از جمله ظرفیت نماینده محترم ولی فقیه در استان، ائمه جماعات ، سازمانهای مردم نهاد ، تسهیلگران اجتماعی ، فرهنگی ، دانشگاهیان و صاحب نظران و اندیشمندان فرهنگی و اجتماعی نیاز داریم .
تاجفر ادامه داد : برای توسعه زیرساخت های فرهنگی اجتماعی ، تقویت و گسترش فرهنگ بومی باید بصورت جهادی ، مداوم و کارآمد وارد عمل شد .
سیدهادی طباطبایی نیز در این جلسه گفت : گره کار کشور ما عدم استفاده از دانشگاهیان و دیدگاههای دانشگاهی بر مبنای تحلیل فضا است و ضروری است بیش از پیش از این ظرفیت بهره گرفته شود.
در ادامه این جلسه از زحمات اکبر محمدی تقدیر و خانم شهلا تاجفر با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری معرفی شد .
همچنین در این جلسه آقای سید هادی طباطبایی به عنوان معاون تشکل ها و مشارکت های اجتماعی این اداره کل معرفی شد.