استاندار شهریاری در ششمین جلسه شورای اداری استان:

حفظ وحدت و همدلی بسترساز توسعه پایدار آذربایجان غربی/ مدیران دستگاههای اجرایی برای پرهیز از اتلاف منابع به موازین نظارتی دقت لازم را داشته باشند

حفظ وحدت و همدلی بسترساز توسعه پایدار آذربایجان غربی/ مدیران دستگاههای اجرایی برای پرهیز از اتلاف منابع به موازین نظارتی دقت لازم را داشته باشند
استاندار شهریاری با تاکید بر اینکه حفظ وحدت و همدلی بسترساز توسعه پایدار در استان است خواستار آن شد تا همه گروه ها و جریانات سیاسی برای تداوم آن تلاش نمایند.

استاندار شهریاری با تاکید بر اینکه حفظ وحدت و همدلی بسترساز توسعه پایدار در استان است خواستار آن شد تا همه گروه ها و جریانات سیاسی برای تداوم آن تلاش نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای اداری استان با تشریح برخی از ویژگی های مهم آذربایجان غربی گفت: شرایط استان آذربایجان غربی با بقیه استان ها بسیار متفاوت است؛ مدیران باید متناسب با این شرایط خاص و بدون بهانه دادن به دست دشمن، پیشبرد برنامه ها و سیاست های نظام و دولت را با جدیت دنبال کنند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: حفظ و ارتقای وحدت و همدلی نیازمند برخورد قاطعانه با مروجین اختلافات قومی و نشر دهندگان شایعات بحران ساز در استان است.

سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل اقتدار سیاست خارجی جمهوری اسلامی را به دنیا نشان داد

رئیس شورای اداری استان در بخش دیگری از سخنان خود به سخنرانی اخیر رئیس جمهور در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: ریاست محترم جمهور در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، نقشه راه و مواضع جمهوری اسلامی ایران را که برگرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است تبیین نمود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: تحلیل گران و کارشناسان معتقدند که سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل اقتدار سیاست خارجی جمهوری اسلامی را به دنیا نشان داد؛ بی تردید با تداوم این سیاست، در آینده شرایط به نفع ایران تغییر و برنامه های دشمن با شکست کامل مواجه خواهد شد.

ضرورت توجه مدیران به اولویت های عمومی و تخصصی استان

مقام عالی استان همچنین با تاکید بر لزوم اجرای دقیق موازین نظارتی  از سوی مدیران دستگاههای اجرایی در شرایط خاص اقتصادی کشور برخی از مهم ترین اولویت های عمومی استان را برای مدیران تشریح کرد و گفت: رعایت اعتدال در کلیه مناسبات سیاسی و اجرایی و پرهیز از ورود به مناقشات جناحی، پیش بینی مسائل و مشکلات آینده استان و اتخاذ تدابیر مناسب برای مقابله موثر با آن، برنامه ریزی برای مقابله با آثار تحریم های ظالمانه و بسیج امکانات استان و نظارت بر ذخایر کالاهای اساسی و حیاتی و اقدام لازم و به موقع در این حوزه از جمله اولویت های عمومی استان است که انتظار می رود مدیران توجه کافی را به آن داشته و گزارش اقدامات خود در این حوزه ها هر 6 ماه یکبار به استانداری ارائه کنند.

استاندار آذربایجان غربی در رابطه با اولویت های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی استان نیز گفت: ارتقای سطح سرمایه اجتماعی در چارچوب اصل مشارکت پذیری اجتماعی، رصد و پایش مستمر وضعیت آسیب های اجتماعی و بکارگیری همه ظرفیت ها برای مدیریت کاهش آسیب ها، شناسایی کانون های تولید جمعیت حاشیه نشین و تمرکز بر توسعه اشتغال و تامین زیرساخت ها در این مناطق، ارتقای زیرساخت های تفریحی، فراغتی و ورزشی و ضرورت مشارکت بیشتر نخبگان در اداره امور استان و مناصب مدیریتی از جمله اولویت های تخصصی استان به شمار می آید و ضرورت دارد مورد توجه مدیران قرار گیرد.

تلاش در جهت  تداوم فعالانه تر پروسه احیای دریاچه ارومیه، توسعه اشتغال در بخش های صنعت و خدمات، لایروبی کانال ها و انهار انتقال آب، تسهیل روند ترخیص محصولات کشاورزی در مرزهای استان، تکمیل تصفیه خانه های ناتمام و تلاش برای بازگرداندن عرصه های تصرف شده به ثروت های عمومی نیز از جمله مواردی بود که بعنوان اولویت های حوزه منابع طبیعی، آب و کشاورزی مورد تاکید استاندار آذربایجان غربی قرار گرفت.

مقام عالی استان همچنین از مدیران خواست در تحقق اولویت های حوزه اقتصاد، صنعت و گردشگری استان از جمله ایجاد و توسعه خوشه های صنعتی، تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری، حمایت از صنایع با فناوری بالا و دوستدار محیط زیست، پرهیز از صدور پروانه اکتشاف برای افراد غیرمتخصص، رسیدگی دوباره به پروانه های معادن غیرفعال و اولویت بخشی به شهرستان های جنوب استان بمنظور توسعه متوازن اهتمام ویژه داشته باشند.

در این جلسه همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه،فرمانده سپاه شهدای استان،رئیس کل دادگستری استان،نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان،مدیرکل بازرسی و مدیرکل دیوان محاسبات استان نیز در سخنانی ضمن تاکید بر حفظ وحدت و همدلی به بیان گزارشی از اقدامات انجام یافته در راستای صیانت از دستاوردهای نظام پرداختند.