معاون استاندار:

۲۳۹ هزار تن گوجه فرنگی در آذربایجان غربی تولید می‌شود

۲۳۹ هزار تن گوجه فرنگی در آذربایجان غربی تولید می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال ۲۳۹ هزار تن گوجه فرنگی در استان تولید می‌شود، گفت: امید داریم تا با توجه به حذف محدودیت‌های صادراتی و کاهش میزان تولید به نسبت سال قبل، شاهد مشکلات کمتری برای کشاورزان در فروش محصول باشیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، نادر صادقی روز پنجشنبه ۲۳ مرداد در جلسه بررسی وضعیت خرید و فرآوری محصول گوجه فرنگی و سیب صنعتی استان اظهار داشت: سال گذشته ۱۳ هزار تن از ۲۵۰ هزار تن گوجه فرنگی تولیدی در استان به صورت حمایتی توسط تعاون روستایی خریداری شد.

صادقی تأکید کرد: لغو محدودیت‌های صادراتی در ارتباط با گوجه فرنگی و فرآورده‌های آن تا پایان مهرماه سال جاری است ولی به دنبال حذف محدودیت‌ها تا پایان سال هستیم.

معاون استاندار تصریح کرد: اگر صادرات به خوبی صورت گیرد مطمئنا بیش از پیش کمک حال کشاورزان خواهیم بود.

صادقی همچنین با اشاره به تولید یک میلیون ۲۰۰ هزار تنی سیب در سال ۹۸ در سطح استان، بیان کرد: میزان پیش بینی شده امسال رقم یک میلیون و یک صد هزار تن است که ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تن از این میزان به صورت صنعتی عرضه خواهد شد.

وی با بیان این که متأسفانه کشاورزی آذربایجان غربی به صورت سنتی پیش می‌رود، تصریح کرد: مدیریت زنجیره تأمین که یکی از مهم‌ترین موضوعات در بازار دنیای امروز است در بازارهای ما قابل مشاهده نیست و همین موضوع سبب ناهماهنگی میان عرضه و تقاضا شده است.