استاندار آذربایجان غربی:

مسائل و مشکلات جامعه معلولان استان حل شود/ از تمامی ظرفیت های استان برای ایجاد اشتغال استفاده شود/ بانک ها اعتبارات استان را در خود استان هزینه کنند/ سرمایه اشتغال افراد ماهر تامین شود/

مسائل و مشکلات جامعه معلولان استان حل شود/ از تمامی ظرفیت های استان برای ایجاد اشتغال استفاده شود/ بانک ها اعتبارات استان را در خود استان هزینه کنند/ سرمایه اشتغال افراد ماهر تامین شود/
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف بویژه جهت جذب سرمایه گذار و ایجاد فرصت های اشتغال، گفت: لازم است کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با پیگیری و مذاکره با صندوق های مختلف اعتباری در استان و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری شستا زمینه را برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف استان بویژه صنعت گردشگری و صنایع دستی فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق  معتمدیان در دیدار مدیران زیر مجموعه وزارت اداره کل تعاون  کار و رفاه  اجتماعی، با اشاره لزوم توجه ویژه به حل مسائل و مشکلات مربوط به معلولان استان گفت: ضروری است بهزیستی استان هر چه سریع تر مشکلات مربوط به تامین مساکن مربوط به خانواده های بالای 2 معلولیت را با جدیدت پیگیری نماید.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به شرایط نامطلوب ساماندهی و نگهداری معتادین متجاهر در استان، افزود: اماکن مربوط به نگهداری از معتادین متجاهر شرایط مطلوبی ندارند و نیاز است از ظرفیت بخش خصوصی در ساخت و بهره برداری از این اماکن استفاده بیشتری شود.

وی رفع مسائل و مشکلات زنان سرپرست خانوار در استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مشکلات اشتغال زنان سرپرست خانوار بررسی و با تامین تسهیلات مورد نیاز در قالب وام های زنجیره ای،  زمینه رفع مشکلات این گروه از افراد جامعه حل شود.

معتمدیان با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های  استان در حوزه های مختلف بویژه جهت جذب سرمایه گذار و ایجاد فرصت های اشتغال،  گفت: لازم است کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با پیگیری و مذاکره با صندوق های مختلف اعتباری در استان و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری شستا زمینه را برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف استان بویژه صنعت گردشگری و صنایع دستی فراهم کند.

استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت افزایش آموزش های مهارت آموزی و تربیت افراد ماهر تاکید نمود و افزود: شناسایی و تامین سرمایه کافی برای ایجاد فرصت های اشتغال افراد ماهر باید مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد تا آنان بتوانند ضمن تولید محصولات در بخش های مختلف این تولیدات را بدون واسطه در اختیار مردم قرار دهند.

وی با اشاره به فعالیت بخش قابل توجهی از مردم استان در بخش کشاورزی و دامپروری ، ادامه داد: با اجرای طرح های مختلف اشتغال زایی و استفاده از ظرفیت صندوق های اعتباری، کشاورزان و عشایر استان نیز می توانند محصولات تولیدی خود را در غرفه های مختلف در شهرها به مردم معرفی و به فروش برسانند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت اعتباری بانک های عامل استان برای ایجاد فرصت های اشتغال و سرمایه گذاری، افزود: بانک های استان باید اولویتشان تامین اعتبار و تسهیلات برای طرح های اشتغالزایی باشد و به صورت جزیره ای عمل نکنند، چرا که باید سپرده های مردم در بانک ها در خود استان و برای ایجاد اشتغال هزینه شود و مردم این خدمات را در توسعه و پیشرفت استان لمس کنند.

معتمدیان در ادامه سخنان خود بر شناسایی ظرفیت های مختلف برای ایجاد اشتغال در استان نیز تاکید کرد و گفت: در کنار تامین اعتبار مورد نیاز برای طرح های اشتغال خانگی، در زمینه عمرانی و مسکن سازی برای نیازمندان نیز فرصت های اشتغال برای افراد وجود دارد و مسئولان دستگاه های متولی باید در این زمینه نیز برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.  

وی ایجاد فرصت های جدید اشتغال و صیانت از شغل های موجود و توجه به حل مسائل و مشکلات مناطق حاشیه ای و محرومیت زدایی را از جمله برنامه های مهم استان عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف و برنامه ها از تمامی ظرفیت های استانی و ملی استفاده می کنیم.