استاندار آذربایجان غربی:

ذخیره آب سد کرم آباد 56 میلیون مترمکعب است/ پیگیری‌های لازم برای ادامه عملیات کریدور غرب کشور صورت گیرد/400 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه شبکه‌گذاری اصلی و فرعی سد کرم آباد نیاز است

ذخیره آب سد کرم آباد 56 میلیون مترمکعب است/ پیگیری‌های لازم برای ادامه عملیات کریدور غرب کشور صورت گیرد/400 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه شبکه‌گذاری اصلی و فرعی سد کرم آباد نیاز است
استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که ذخیره سد کرم آباد 56 میلیون مترمکعب برآورد شده، گفت: 22 هزار هکتار شبکه‌گذاری اصلی و فرعی در پایین‌دست سد صورت گرفته که نزدیک به 3 هزار هکتار در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری صبح امروز در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی منطقه آزاد ماکو که با حضور نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به پروژه‌های مرگنلر-پلدشت، اظهار داشت: آسفالت کشی به طول 10 کیلومتر انجام شده که به سبب تغییر پیمانکار، کمبود اعتبار و مشکلات قیر راکد مانده است.

وی با اشاره به پیگیری فاضلاب این منطقه که از مصوبات سفر ریاست جمهوری بود، خاطر نشان کرد: مسئولان منطقه آزاد ماکو موضوع فاضلاب و آب‌رسانی به روستاهای منطقه را مدنظر قرار داده و در تأمین اعتبار کمک‌حال باشند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ذخیره 56 میلیون مترمکعبی سد کرم آباد، تصریح کرد: آب این سد توسط چهار ایستگاه مونتاژ از سد ارس منتقل می‌شود که 22 هزار هکتار شبکه‌گذاری اصلی و فرعی در پایین‌دست سد صورت گرفته که نزدیک به 3 هزار هکتار در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

شهریاری با تأکید بر این‌که بیش از 8 هزار و 500 هکتار دیگر تا پایان آبان ماه امسال آب‌رسانی می‌شود، عنوان کرد: برای تکمیل این پروژه 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در طول سال گذشته و امسال اقدامات خوبی برای تکمیل پروژه انجام گرفته است.

وی با بیان این‌که بایستی 8 هزار هکتار از این مساحت به شرکت‌های کشت و صنعت واگذار شود، یادآور شد: بیش از 12 هکتار نیز معارضی دارد که به مردم واگذار شده است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به این که 350 واحد مدرسه کانکسی در سطح استان وجود دارد، اظهار کرد: اغلب این مدارس یک کلاسه است که وزارت آموزش‌وپرورش از نظر اقتصادی اولویت ساخت مدرسه را در روستاهای پر جمعیت می‌داند.

شهریاری با اشاره به کریدور غرب کشور و سه راه ایواوغلی، بیان کرد: پیگیری‌های لازم در ارتباط با این مهم صورت گیرد تا عملیات ادامه یابد.