پیام استاندار آذربایجان‌غربی به مناسبت گرامیداشت روز معلم

پیام استاندار آذربایجان‌غربی به مناسبت گرامیداشت روز معلم
استاندار آذربایجان‌غربی در پیامی به‌مناسبت روز معلم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری، دوازدهم اردیبهشت را فرصتی ارزنده برای تکریم جایگاه معلم و ستایش دانایی و آگاهی دانست.

🔹استاندار آذربایجان‌غربی در پیامی به‌مناسبت روز معلم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری، دوازدهم اردیبهشت را فرصتی ارزنده برای تکریم جایگاه معلم و ستایش دانایی و آگاهی دانست.

بسم الله الرحمن الرحیم

▫️اکنون بر کسی پوشیده نیست که توسعه پایدار، بیش از هر عاملی به کیفیت نظام آموزشی وابسته است. معلمان نیز به عنوان رکن اساسی نظام آموزشی، سنگ زیرین آموزش و انتقال میراث بشری به نسل حاضراند.
 
▫️آثار شخصیت‌های علمی و فکری این سرزمین که با گذشت قرن‌ها هنوز موردتوجه مراکز علمی و دانشگاهی جهان قرار دارد بدون شک برآمده از همت والای تعلیم دهندگانی است که امروز نامشان در اوراق تاریخ می‌درخشد.

▫️مسیر سخت اما شیرین توسعه آذربایجان‌غربی نیز امروز چشم به همت تلاشگران گمنام عرصه دانایی دوخته که گنجینه‌ای از معارف و شخصیت‌های علمی و فرهنگی را برای این دیار پرورش داده است.

▫️هنوز هم یاد و نام محمد باوندپور معلم اخلاق و پهلوانی، معلم شهید رحیم شکری بر تارک نظام آموزشی تربیتی این استان می‌درخشد.

▫️موفقیت نسل‌های کنونی و آینده ما، در گرو اهتمام خستگی‌ناپذیر آموزگارانی است که با ایثار و فداکاری، با وجود همه دغدغه‌های معیشتی و امکانات آموزشی در جهت حفظ، تقویت و انتقال علوم، زمینه آموزش و پرورش فرزندان این دیار کهن از ماکو تا تکاب را فراهم می‌آورند.
 
▫️تلاش‌های صورت گرفته از سوی دولت تدبیر و امید برای بهبود دغدغه‌های بحق معلمین اگر چه تا حدودی توانسته مؤثر باشد اما هنوز با شرایط ایده‌آل فاصله بسیار  دارد، لذا همه اهتمام خود را بکار گرفته‌ایم؛ در عین حال که شنونده خوبی برای دغدغه‌های معلمین گرامی باشیم، در حد وسع و توان خویش نسبت به رفع آنها نیز اقدام نماییم.

▫️ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری معلم بزرگ مدرسه انقلاب و شهدای معلم آذربایجان‌غربی، امید آن داریم تا در سال «رونق تولید»، معلمان این پیش‌قراولان علم و دانایی، بیش از پیش، فراهم کننده بستر توسعه علمی و تربیتی فرزندان این سرزمین باشند. 

▫️موفقیت و سربلندی یکایک شما را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

محمدمهدی شهریاری
استاندار آذربایجان غربی