دیدار محمود آستانه مشاور وزیر نفت با محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی غربی

دیدار محمود آستانه مشاور وزیر نفت با محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی غربی
محمود آستانه مشاور وزیر نفت با محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی غربی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در دفتر استاندار ترتیب یافت، شهریاری با قدردانی از تلاش شرکت گاز استان در شتاب بخشیدن به روند توسعه گاز رسانی در استان گفت: علیرغم روند رو به رشد گاز رسانی به مناطق روستایی و ارتقای این شاخص در استان ولی متاسفانه باز هم در شاخص گاز رسانی به مناطق روستایی در استان پایین تر از میانگین کشوری هستیم و نیاز است وزارت نفت نگاه ویژه ای به  توسعه گاز رسانی به مناطق روستایی استان داشته و اعتبار ویژه ای به این موضوع اختصاص دهد .

وی در ادامه سخنان خود به فروش سوخت سهیمه مرزنشینان استان نیز اشاره کرد و گفت : در حال حاضر با تدابیر اندیشیده شده این سهمیه از طریق مزایده به فروش می رسد و علاوه بر واریز شدن درآمد آن به خزانه دولت بخش از این درآمد نیز به حساب مرزنشینان استان واریز می شود.

محمود آستانه مشاور وزیر نفت نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت گازرسانی به مناطق شهری و روستایی کشور گفت: در حال حاضر  بیش از 99 و نیم درصد مناطق شهری و 82 درصد از مناطق روستایی کشور گاز رسانی شده است .

وی ادامه داد : علیرغم شتاب بخشیدن به روند گاز رسانی به مناطق روستایی آذربایجان غربی در حال حاضر به 66 درصد از این مناطق گاز رسانی انجام شده و برای گاز رسانی به 34 درصد دیگر از مناطق روستایی استان برنامه ریزی شده است .

آستانه با اشاره به نگاه ویژه وزیر نفت برای توسعه گاز رسانی به مناطق روستایی استانهای مرزی کشور گفت: با تاکید وزیر محترم نفت به گاز رسانی در استان آذربایجان غربی روند گاز رسانی به مناطق روستایی این استان  با جدیدت  و بصورت ویژه در دستور کار شرکت ملی گاز قرار گرفته و امسال اعتبارات و بوجه خوبی در فصل گاز رسانی به این استان پیش بینی شده است .  

وی همچنین از آمادگی وزارت نفت برای تامین مواد اولیه پالایشگاه های فراوده های گازی در استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: با توجه به همسایگی آذربایجان غربی با سه کشور خارجی و موقعیت ویژه جغرافیایی استان، در صورت علاقه مندی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این استان، وزارت نفت آمادگی کامل برای عقد قرارداد بلند مدت برای تامین مواد اولیه این سرمایه گذاران را دارد.