رئیس ستاد انتخاب کشور:

نقش احزاب در انتخابات پررنگ تر می شود

نقش احزاب در انتخابات پررنگ تر می شود
رئیس ستاد انتخاب کشور عصر امروز تاکید کرد، با تهیه آئین نامه ای نقش احزاب و گروه های سیاسی در انتخابات 11 اسفند ماه سال جاری پررنگ تر می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدرضا غلامرضا که در جلسه دیدار دکتر احمد وحیدی وزیر کشور با استانداران سخن می گفت ، افزود، در این آئین نامه پیش بینی های لازم در ارتباط با ورود جریان ها و ائتلاف های سیاسی در انتخابات صورت گرفته است.

وی انتخابات 11 اسفند ماه را خطیر خواند و گفت ، ما برای برگزاری انتخابات 25 فرآیند مختلف داریم که ذیل هر کدام از اینها ده ها فعالیت باید انجام شود و برنامه های لازم در این ارتباط تنظیم و تهیه شده است.

دکتر احمد وحیدی وزیر کشور 18 اردیبهشت ماه در حکمی محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی این وزارتخانه را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور برای برگزاری این انتخابات منصوب کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه از استانداران سراسر کشور درخواست کرد تا نسبت به  صدور احکام روسای ستاد انتخابات و مسئولان کمیته های تخصصی  استانی متناظر با کمیته های تخصصی ستاد انتخابات کشور  اقدامات لازم را به عمل آورند تا امور بر اساس برنامه ریزی انجام شده به پیش برود.

غلامرضا با اشاره به اقدامات انجام شده برای آموزش 750 هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات خاطر نشان کرد، دستورالعمل های لازم در این ارتباط آماده و برای همه استان ها ارسال خواهد شد و با توجه به پیچیدگی روند برگزاری انتخابات لازم است تا همه دست اندرکاران به موقع نسبت به انجام اقدامات پیش بینی شده اقدام کنند چرا که بروز هر گونه خللی در این ارتباط بر کل روند امور تاثیر گذار است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد، لازم است استانداری ها از هم اکنون بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و ایجاد یک بانک اطلاعاتی نیازهای خود اعم از نیروی انسانی و تجهیزات را برآورد و پیش بینی کنند تا به موقع نسبت به تامین آنها اقدام شود.