استاندار آذربایجان‌غربی:

ایستگاه راه‌آهن قره تپه سلماس تقویت می شود / توسعه حوزه راه آهن از اولویت‌های دولت سیزدهم است

ایستگاه راه‌آهن قره تپه سلماس تقویت می شود / توسعه حوزه راه آهن از اولویت‌های دولت سیزدهم است
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به حوزه حمل و نقل ریلی در کشور به ویژه این استان گفت: در همین راستا تقویت ایستگاه راه‌آهن قره تپه سلماس با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه بررسی مشکلات ایستگاه قره‌تپه سلماس افزود: در کنار توجه ویژه دولت، زمینه سازی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز در دستور کار نهادهای مسئول قرار گیرد.

وی اضافه کرد: یکی از کارهایی که باید در آذربایجان غربی انجام شود، ایجاد شرکت‌های حمل و نقل ریلی بومی در گستره بین المللی است.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین با اشاره به زیرساخت سازی برای توسعه باری ایستگاه‌هایی چهارگانه از میاندوآب تا ارومیه، گفت: ایستگاه راه‌آهن در حوزه باری ارومیه تکمیل شده، نقده به زودی تکمیل می‌شود و مهاباد و میاندوآب نیز تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

معتمدیان توسعه راه آهن را از اولویت‌های دولت در سطح کشور و آذربایجان غربی عنوان کرده و ادامه داد: در استان نیز اولویت بهبود زیرساخت‌هاست و در این خصوص، در سفر رئیس جمهور اعتبارات خوبی برای راه آهن ارومیه اختصاص یافت.

وی با اعلام اینکه زیرساخت‌ها در حوزه حمل و نقل باری و مسافری را امسال در استان ارتقاء می دهیم، تاکید کرد: در کنار توجه به بخش‌های مختلف، موضوع صادرات با استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی در دستور کار قرار گیرد.