در آیین تجلیل از نمونه های ترافیکی استان مطرح شد ؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی: نقاط حادثه خیز در استان اصلاح می شود/ آهنگ تغییرات در تصادفات استان رو به کاهش است/ بیشتر اعتبارات استان در سال جاری در فصل حمل و نقل هزینه می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:   نقاط حادثه خیز در استان اصلاح می شود/ آهنگ تغییرات در تصادفات استان رو به کاهش است/ بیشتر اعتبارات استان در سال جاری در فصل حمل و نقل هزینه می شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: با تدابیر اندیشیده شده در کشور و رویکرد جدید شورای ترافیک و کمیسیون حمل و نقل آهنگ تغییرات در تلفات ناشی از تصادفات رو به کاهش است و امیدواریم با اقدامات انجام یافته شاهد مرگ هیچکدام از هموطنانمان در تصادفات رانندگی نباشیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیدین رحمانی رضائیه روز سه شنبه در آیین تجلیل از نمونه های ترافیکی استان با تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: امنیت پایدار در کشور مدیون تلاش نیروهای نظامی و انتظامی است و مردم ایران اسلامی قدردان ایثارگریها و از جان گذشتگی های نیروهای نظامی کشورمان هستند.

وی همچنین از تلاشهای نیروی انتظامی در تحقق اهداف و مصوبات ستاد مبارزه به کرونا در استان قدردانی کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود تصادفات را مهمترین عامل مرگ و میر در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه در ده سال گذشته تعداد فوتی های ناشی از تصادفات رقم بالایی بود که این مسئله تاثیرات مخرب بسیار زیاد اجتماعی را به همراه دارد.

رحمانی افزود: با تدابیر اندیشیده شده در کشور  و رویکرد جدید شورای ترافیک و کمیسیون حمل و نقل آهنگ تغییرات در تلفات ناشی از تصادفات رو به کاهش است و امیدواریم با اقدامات انجام شده شاهد مرگ هیچکدام از هموطنانمان در تصادفات رانندگی نباشیم.

وی عامل انسانی را یک از مهمترین دلایل بروز تصادفات عنوان کرد و اظهار داشت: فرهنگ سازی و آموزش افراد جامعه با اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی  و اهمیت اجرای قوانین و مقررات رانندگی می تواند در کاهش ضریب عامل انسانی در بروز تصادفات موثر باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی وسیله نقلیه را نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در افزایش تلفات در تصادفات عنوان کرد و افزود: توجه به ارتقای کیفیت خدمات مراکز فنی و همچنین افزایش کیفیت خودروهای تولیدی می تواند در کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات نقش مهمی داشته باشد.

رحمانی توجه به حوزه حمل و نقل و ایمن سازی جاده های استان را یکی از مهمترین اولویت های استان در راستای ایجاد فضای ایمن در حمل و نقل در سالهای اخیر عنوان کرد و گفت: 20 درصد از اعتبارات عمرانی استان در سال جاری به فصل حمل و نقل اختصاص یافته است .

وی ادامه داد : در سال جاری 325 کیلومتر از راههای اصلی استان آسفالت شده و تلاش می شود تا پایان سال این رقم به 425 کیلومتر افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی همچنین ادامه داد: برای امنیت ترددها و کاهش تصادفات جاده تاکنون نیمی از راههای روستایی استان نیز آسفالت شده است.

رحمانی از شناسایی 35 نقطه حادثه خیز در استان نیز خبر داد و افزود: امسال 10 مورد از این نقاط اصلاح شده و تا پایان سال نیز 12 مورد دیگر با اقدامات عمرانی حذف می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی همچنین در خصوص کاهش تصادفات داخل شهر نیز با اشاره به مصوبات شورای ترافیک استان بر هوشمند سازی کنترل ترافیک و حذف سرعت گیر های غیر استاندارد در تاکید کرد .

در این آیین به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، از نمونه های ترافیکی استان تجلیل شد.