رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان غربی: قانون مداری، رعایت حق الناس، اخلاق و بی طرفی کامل در انتخابات از اصول هیات های بازرسی است

رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان غربی: قانون مداری، رعایت حق الناس، اخلاق و بی طرفی کامل در انتخابات از اصول هیات های بازرسی است
رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان غربی گفت: قانون مداری، رعایت حق الناس، اخلاق و بی طرفی کامل در انتخابات از اصول هیات های بازرسی است.

رسول مقابلی مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری آذربایجان غربی و رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان در جلسه این هیاًت که در محل سالن استانداری برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری در خصوص اهمیت و الزامات انتخابات، گفت : قانون مداری، رعایت حق الناس، اخلاق، سلامت و بی طرفی کامل از اصولی است که هیات های بازرسی و همه عوامل انتخابات باید آن ها را سرلوحه کار خود قرار دهند و رسالتی که بر دوش دست اندرکاران انتخابات قرار دارد، برگزاری انتخابات سالم، با شکوه و قانونمند در فضای امن و با مشارکت و رضایت مندی بالای مردم است .

 

مقابلی با اشاره به وظایف هیأت های بازرسی افزود : طبق ابلاغیه و بر مبنای ساختار دستورالعملهیات بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این هیأت  تشکیل و فعالیت آن طبق مفاد مواد 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تدوین و از طریق صدا و سیمای استان منتشر شده است.

 

وی گفت:  جهت دریافت شکایات مردمی ، گزارش تخلفات مرتبط با انتخابات نیز شماره های تماس و آدرس الکترونیکی پورتال هیأت بازرسی انتخابات استان نیز در اختیار عموم قرار گرفته است و اقدام مشابه در هیأت های بازرسی انتخابات شهرستان ها نیز صورت گرفته است .

 

رئیس هیات بازرسی انتخابات با اشاره به اقدامات این هیات در سطح استان گفت:عملکرد ستاد ثبت نام حوزه های انتخابیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از منظر داوطلبان توسط   هیات های بازرسی شهرستان ها مورد ارزیابی قرار گرفت که نتایج حاصله در دست بررسی می باشد .

در ادامه اعضای حاضر در جلسه پیشنهادات و نکته نظرات خود را جهت اقدامات پیش روی هیأت بازرسی استان بیان داشته  و تصمیمات لازم اتخاذ شد.