معاون استاندار:

متوسط رشد جمعیتی استان از میانگین کشوری بالاتر است اما باید برای رشد جمعیت در سطح ملی چاره اندیشی جدی شود

متوسط رشد جمعیتی استان از میانگین کشوری بالاتر است اما باید برای رشد جمعیت در سطح ملی چاره اندیشی جدی شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر نقش جدی فضای مجازی در آگاهی بخشی به مردم، خواستار مسئولیت پذیری بیشتر ارشاد اسلامی و فعال سازی کارگروه فضای مجازی برای فراهم سازی بسترهای بهره گیری از توان فضای مجازی برای آگاهی بخشی شد و گفت: در بحث فضای مجازی به نظر می رسد متولی خاصی وجود ندارد و هر کسی از ظن خود عمل می کند. تلاش شبکه های اجتماعی و فعالین این حوزه در امر خطیر اطلاع رسانی قابل تقدیر و تشکر است. اما گاها برخی از شبکه های اجتماعی انصاف را رعایت نمی کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ علی مصطفوی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی باید به مسئولیت قانونی خود در قبال رصد و تقویت فضای مجازی عمل کند افزود: کارگروه فضای مجازی باید تدابیر لازم برای تعداد معدودی که درصدد ایجاد مشکل در استان هستند بکار گیرد‌. ارشاد اسلامی باید به نقش متولی گری خود عمل کند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی مهم است و باید تقویت شود گفت: شاهد هستیم که شبکه های اجتماعی همه تلاش خود را برای آگاهی بخشی به مردم بکار بسته اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را از نیازهای اساسی کشور و استان دانست و ضمن قدردانی از دغدغه مندی نماینده ولی فقیه در استان برای اتخاذ تدابیر لازم از سوی متولیان استانی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی تلاشهایی انجام داده اند اما به نظر می رسد این مهم به تنهایی در استان قابل اجرا نیست.‌یک بحث ملی است و نمایندگان مجلس و دولت باید تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

مصطفوی ادامه داد: متاسفانه روند جمعیتی نشان می دهد که در برخی از شهرستانها به رشد منفی جمعیت رسیده ایم و اگر این روند تداوم یابد در کل استان شاهد این وضعیت خواهیم بود.

وی گفت: البته فعلا رشد متوسط جمعیتی استان از رشد متوسط کشوری بالاتر است با این همه باید سعی کنیم رشد جمعیت را بیشتر کنیم تا در آینده با مشکلات جدی مواجه نشویم.

معاون استاندار با اشاره به یکسالگی کرونا در کشور تصریح کرد تلاشهای خوبی از یکسال گذشته تا به امروز به همت همه متولیان امر صورت گرفت و تا اوایل بهمن ماه وضعیت استان وضعیت مساعدی بود به نحوی که روزهای سفید را تجربه کردیم. 

مصطفوی گفت: از هفته قبل روند شیوع کرونا در استان صعودی شده و در حال حاضر ۵ شهر در وضعیت نارنجی هستند.

وی خواستار توجه جدی شورای فرهنگ عمومی برای فرهنگسازی در امر پیشگیری از ابتلا به کرونا شد و افزود: اگر فرهنگ سازی نشود و مردم رعایت نکنند شاهد آغاز موج چهارم کرونا خواهیم بود.

معاون استاندار در ادامه به موضوع انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: از ۱۸ اسفند فرایند عملیاتی انتخابات با تشکیل هیات های اجرایی شهر و روستا به دستور وزیر کشور و سپس ثبت نام از داوطلبین آغاز می شود.

مصطفوی با تاکید بر توجه به بررسی راهکارهای حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای در شورای فرهنگ عمومی خاطرنشان کرد: در استان در ۴۸ نقطه شهری و بیش از ۲ هزار روستا انتخابات شورای شهر و روستا برگزار می شود.

وی همچنین بر کارهای فرهنگی برای تقویت فرهنگ زندگی آپارتمان نشینی و نیز سیاست های لازم جهت پرهیز از نگهداری از حیوانات در منازل تاکید کرد‌.