برگزاری ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور

برگزاری ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی  کشور
ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به ریاست شهریاری استاندار آذربایجان غربی و با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و فعالین اقتصادی و مدیران واحدهای تولیدی و اداری برگزار شد.

استاندار آذربایجان غربی در این جلسه از آقای انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی  کشور  برای حضور در استان و برگزاری جلسات مختلف در حوزه های اقتصادی قدردانی کرد.

استاندار آذربایجان غربی در این جلسه با اشاره به حمایت های کنسولی سفارتخانه ها و کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف دنیا از صادر کنندگان و سرمایه گذاران ایرانی گفت : متاسفانه برخی از صادرکنندگان و سرمایه گذاران قبل از فعالیت در کشور های خارجی هیچ مشورتی از کارشناسان اقتصادی سفارتخانه ها و کنسولگری ها نمی گیرند و این مسئله موجب بروز مسائل مشکلاتی برای آنان می شود.

وی در خصوص استقلال مدیریت راه آهن ارومیه نیز گفت: پیگیری های لازم برای مدیریت مستقل راه آهن ارومیه در حال انجام است و در این خصوص مسئولان مربوط نیز قول مساعد دادند.

وی همچننی در خصوص تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد ماکو به مرکز استان نیز گفت: بر اساس قانون، منطق آزاد تجاری که فرودگان ندارند خودروها می توانند با پلاک منطقه آزاد به اولین شهر دارای فرودگاه تردد کنند و این در حالی است که در مسیر تردد خودهای منطقه آزاد ماکو به ارومیه دو فرودگاه در ماکو و خوی وجود دارد .

وی ادامه داد: تردد خودهای با پلاک منطقه آزاد ماکو را از آقای رییس جمهوری پیگیری کردیم و امیدواریم این پیگیری به نتیجه مثبت برسد.

در این جلسه مواردی همچون  ارزش گذاری غیرواقعی کالاهای صادراتی توسط گمرک در ارتباط با تعهد سپاری ارزی ، مشکلات مربوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشورهای عراق و افغانستان ، اجرای بند واو تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۷(بانک ها نسبت به توقف عملیات اجرایی علیه وثایق و اسناد رهنی واحدهای تولیدی اقدام نمایند) ، تسریع  در تصویب و ابلاغ پیشنهادات مطرح شده در نامه معاون اقتصادی وزیر کشور به استانداران مبنی بر تقسط بدهی واحدهای تولیدی،  قانون مالیات،  لغو شرط تسلیم دفاتر وارائه اسناد و مدارک تبصره یک ماده ۱۳۳ قانون مالیات مستقیم برای واحدهای تولیدی و صادرکنندگان  ، تسریع بانک مرکزی در ابلاغ و اجرایی نمودن پیشنهادات مربوط به بهبود تولید و تجارت و اشتغال استان ها و مشکلات مربوط به تولید، فروش و صادرات محصولات بخش کشاورزی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.