استاندار آذربایجان‌غربی:

زیرساخت‌های ورزشی در مناطق محروم توسعه می یابند / همکاری استان با کشورهای همسایه در حوزه ورزش بیشتر شود / برای حل مشکلات ورزشکاران کمک می کنیم

زیرساخت‌های ورزشی در مناطق محروم  توسعه می یابند / همکاری استان با کشورهای همسایه در حوزه ورزش بیشتر شود / برای حل مشکلات ورزشکاران کمک می کنیم
استاندار آذربایجان غربی گفت: تمرکز دولت سیزدهم به توسعه زیرساخت‌های ورزشی با اولویت مناطق کم برخوردار در استان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در آیین تجلیل از ورزشکاران و مدال آوران استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ورزشکار افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی با اولویت مناطق کم برخوردار از جمله برنامه‌های اساسی دولت سیزدهم در این استان است.

وی ادامه داد: سعی می‌کنیم با توسعه زیرساخت‌های مرتبط با ورزش قهرمانی و بسیج امکانات استانی و ملی و توجه وزارت ورزش و جوانان گام‌های استواری در این مسیر برداریم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه این استان در میانگین سرانه فضای ورزشی از میانگین کشوری عقب تر است، گفت: امیدواریم با نگاه ویژه‌ای که دولت سیزدهم به توسعه مناطق مرزی دارد این زیر ساخت‌ها را در اسرع وقت ارتقا دهیم.

وی اظهار کرد: شاید تنها استانی که در غرب کشور ظرفیت و پتانسیل در ورزش‌های تیمی و انفرادی را در این حد داراست، استان اذربایجان غربی باشد.

معتمدیان یادآور شد: این استان یکی از استان‌هایی است که اگر نگاه ملی به تکمیل و توسعه زیرساخت‌های آن داشته باشیم جایگاه خوبی در توسعه و ورزش قهرمانی کسب خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مرزی بودن و همجواری با چندین کشور یک فرصت برای توسعه دیپلماسی ورزشی است، گفت: آذربایجان غربی به علت همجواری با سه کشور امکان برگزاری مسابقات منطقه‌ای را دارد لذا توجه به مسابقات و همکاری‌های مشترک بین کشورهای منطقه لازم است.

معتمدیان با اشاره به اینکه اشتراکات فرهنگی و مرزی می‌تواند زمینه ساز توسعه این استان در زمینه ورزش بین الملل باشد، اضافه کرد: ابزار اصلی کشورها در دنیا بحث دیپلماسی ورزشی است و ما با توجه به وضعیت جغرافیای منحصر به فردی که داریم و ظرفیت‌های استان باید این موضوع را در برنامه‌های خود لحاظ کنیم.

وی افزود: با بسط و توسعه دیپلماسی ورزشی، بویژه با کشورهای عراق، قفقاز جنوبی و آذربایجان و سایر کشورهای همسایه میتوان گام‌های مهمی در مسیر توسعه ارتباطات در حوزه ورزشی برداشت.

به گفته وی، استانداری به عنوان دستگاه حاکمیتی در هم افزایی بین دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های خیرین و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی در منطقه نقش موثری در ارتقای ورزش استان دارد و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌شود.  

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: به رغم محدودیت‌هایی که در امکانات و حمایت‌های خود از ورزشکاران داشتیم آنان با انگیزه خود، اراده بسیار قوی، حمایت خانواده‌ها و تلاش مربیان و هیات‌ها توانستند کسب افتخار کرده و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را در میادین ورزشی سراسر جهان به اهتزار در بیاورند.

وی با قدردانی از تمامی ورزشکاران افتخار آفرین استان یادآور شد: همه تلاش ما در استانداری و مجموعه ورزش و جوانان این است که در خدمت این ورزشکاران باشیم.

معتمدیان ادامه داد: یقین داریم مشکلاتی در مسیر فعالیت این ورزشکاران هست هم در حوزه فعالیت حرفه‌ای و صنفی و هم در رابطه با حق و حقوقی که در بحث اشتغال و مسکن دارند ولی سعی می‌شود با تمرکز بر ظرفیت‌های استانی و قانونی بتوان در راستای کمک به رفع مشکلات این سفیران ایران اسلامی گام برداشت.