صبح امروز صورت گرفت:

دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه در استان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز به همراه استاندار آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز به همراه استاندار آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار و گفت و گو کرد.

سیدعباس صالحی در این دیدار با اشاره به نقش تئاتر در جامعه، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در دیدار اخیر خود با هنرمندان به نقش موثر تئاتر در جامعه و ناکافی بودن بودجه فعلی آن اشاره کرده اند.

وی افزود: حوزه نمایش و سینما در بخش های مختلف اجتماعی و دفاع مقدس و خانواده گام های موثری طی سال های طولانی گذشته برداشته است که این روند با تداوم فعالیت هنرمندان متعهد همچنان ادامه دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از رویکرد جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استفاده از منابع وقف برای تقویت حوزه فرهنگی خبر داد و بیان کرد: تاکنون شتاب کافی در این زمینه وجود نداشته که امیدواریم این روند با برنامه ریزی دچار تحول شود.

صالحی با اشاره به فعالیت ٢٢ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور ادامه داد: در راستای ارتقای کیفی فعالیت ها و ایجاد هماهنگی بیشتر در این حوزه، سامانه سجا راه اندازی شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فعالیت های هنری در این کانون ها نقش مکملی در فضای هنری ایفا می کند، افزود: شناسایی کانون های نمونه برای الگو سازی دیگر کانون ها آغاز شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه تخصص علمی و حساسیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با برداشتن گام های مثبت در حوزه فرهنگ همراه خواهد بود، گفت: ارتقای کیفی نهادهای فرهنگی در کشور از جمله مهمترین نتایج این امر به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی با تاکید بر اینکه کانون های مساجد می تواند به رونق این مکان های مقدس در بین جوانان کمک کند، افزود: کانون ها با بودجه کمی کار می کنند و این ظرفیت باید با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت شود.

وی تاکید کرد: تعداد کتابخانه های عمومی و همچنین تعداد کتاب ها به ویژه در بخش های حاشیه ای شهرهای آذربایجان غربی کم است و باید برنامه ریزی لازم برای افزایش تعداد آن ها انجام گیرد.

وی، نظارت بیشتر بر فضای کنسرت ها و محتوای فیلم های خانگی را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین پیشنهاد کرد تا کتابخانه های حوزه علمیه از حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره ببرد.