استاندار:اقلام و تجهیزات بیشتری از آذربایجان غربی به ایلام ارسال می شود

استاندار:اقلام و تجهیزات بیشتری از آذربایجان غربی به ایلام ارسال می شود
استاندار آذربایجان غربی که جهت شناسایی نیازهای ضروری سیل زدگان در ایلام به سر می برد، گفت: پس از بازگشت به ارومیه اقلام و تجهیزات بیشتری به بخش «ماژین» در شهرستان دره شهر /استان ایلام/ ارسال می کنیم.

به گزارش ایرنا «محمدمهدی شهریاری» روز یکشنبه در حاشیه بازدید خود از بخش «ماژین» دره شهر با همراهی استاندار ایلام، اظهار داشت: در این سفر از نزدیک با مشکلات روستاییان و نیازهای ضروری مردم ساکن در این بخش آشنا شدم.

وی با ابراز تاسف از خسارت وارده به روستاییان، اضافه کرد: اقلام ضروری جمع آوری شده در آذربایجان غربی طی 2 هفته گذشته به این شهرستان ارسال شده است و جمع آوری و ارسال این کمک ها همچنان ادامه می یابد.

استاندار آذربایجان غربی ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح های بازسازی، در سریع ترین زمان ممکن زمینه بازگشت روستاییان به منازل خود فراهم شود.

استاندار ایلام نیز در این بازدید با قدردانی از همراهی استاندار، مسوولان و مردم آذربایجان غربی با سیل زدگان این استان گفت: در حال حاضر وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل زده استان ایلام شامل ماژین و چم شیر در حال انجام است، ساخت پل های تخریب شده بخش ماژین با همکاری سپاه آغاز شده است.

قاسم سلیمانی دشتکی افزود: بنیاد مسکن نیز در حال ارزیابی خسارت های مردم است.

وی اظهار داشت: روستاهایی که زیر آب رفته اند برای پیشگیری از خسارت های سیل های احتمالی اتی جابجا شوند.

وی با ذکر اینکه خسارت های وارد شده به کشاورزی منطقه ثبت و مستند شده اطمینان داد: دولت در این زمینه خسارت های وارد شده به مردم را به طور حداکثر جبران خواهد کرد.

وی ادامه داد: آذربایجان غربی علاوه بر نیازهای ضروری، ماشین آلات سنگینی را در اختیار قرار داده که کمک کار ما در اجرای طرح های بازسازی بوده است.

سلیمانی افزود: اقدامات زیربرنایی خوبی در راستای بهبود شرایط روستاهای بخش ماژین انجام شده که همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در 2 روز اول به علت تخریب پل ها، امکان دسترسی به این روستاها وجود نداشت ولی با تلاش همه دستگاه های مسئول دسترسی میسر شد.

وی با اشاره به اینکه پل اصلی دسترسی به این بخش تا 20 روز آینده نصب می شود گفت: دیگرذ طرح های عمرانی و بازسازی نیز در سریعترین زمان ممکن به اجرا در می آید.

استاندار ایلام تاکید کرد: برخی روستاهای خسارت دیده از سیل در مسیر رودخانه ساخته شده اند و امکان بازسازی دارند که مقدمات تغییر مکان این روستاها در دستور کار است.

به گزارش ایرنا و بر اساس بخشنامه وزات کشور، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به عنوان استان های معین برای کمک و ارائه خدمات به سیل زدگان ایلام تعیین شده است و موکب های آذربایجان غربی در زمان حاضر در این استان خدمات عرضه می کند.

استاندار آذربایجان غربی شامگاه گذشته و قبل از سفر به ایلام نیز از ارسال یک دستگاه لودر، یک دستگاه بولدوزر، سه دستگاه کامیون سنگین و یک کامیون حامل مواد غذایی و گوشت به ایلام خبر داده بود.

نخستین محموله کمک های آذربایجان غربی به سیل زدگان ایلام روز سه شنبه /13 فروردین 1398/ شامل سه کامیون چادر، پتو، چند تانکر آب و بسته های غذایی یک ماهه به این مناطق ارسال شد.