رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی : صیانت از حقوق شهروندی در انتخابات سر لوحه اقدامات بازرسین شعبات باشد

رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی : صیانت از حقوق شهروندی در انتخابات سر لوحه اقدامات بازرسین شعبات باشد
مدیر کل دفتر بازرسی استانداری و رئیس بازرسی انتخابات استان در جلسه توجیهی و آموزشی بازرسین شعبات ثبت نام و اخذ رای شهرستان ارومیه که در محل سالن اجتماعات شرکت توزیع برق استان تشکیل یافته بود گفت : بازرسان شعبات اخذ رای به عنوان نماینده وزارت کشور مسئولیت کنترل حسن جریان انتخابات در شعبه های تعیین شده را بر عهده داشته و ضمن تعامل قانونی با سایر عوامل شعبه اقدامات پیشگیرانه لازم را از بروز هر گونه تخلف احتمالی معمول نمایند.

رسول مقابلی افزود : تمام توجه بازرسین معطوف به این باشد که کلیه مراحل فرایند اخذ رای از ابتدا تا انتها بر مدار قانون بوده و چنانچه در این مسیر هر گونه اقدامی بر خلاف قانون انجام گیرد مراتب بلافاصله به نماینده فرماندارو هیات بازرسی شهرستان اعلام گردد.

وی افزود : از مجموع ۲۱۱۷ شعبه کل استان ، ۵۰۱ شعبه مربوط در حوزه انتخابیه شهرستان ارومیه  پیش بینی شده است که تمامی شعبات اخذ رای تحت بازرسی وزارت کشور خواهند بود.
 
وی گفت : عوامل برگزاری انتخابات دارای دو نوع شخصیت حقیقی و حقوقی می باشند و اینکه هر کس دارای نظر و دیدگاه فردی و شخصی باشدامری طبیعی است ولی به لحاظ حرفه ای و شخصیت حقوقی هیچ فردی از عوامل برگزاری انتخابات مجاز نیست  احساس و نظر شخصی خود را در  امر ایفای  نقش قانونی دخالت دهد چرا که رای مردم امانت بزرگ و از مصادیق حقوق شهروندی است.

مقابلی همچنین گفت : هیات های بازرسی شهرستان ها از مدت ها قبل تشکیل و در فرمانداری ها مستتقر هستند و هیات های بازرسی استان نیز در دفتر بازرسی استانداری استقرار دارد.

  وی افزود : هیات بازرسی انتخابات  با بهره مندی از ظرفیت عظیم مردمی آماده پذیرش نکته نظرات ، انتقادات و پیشنهادات و گزارشات مردمی است  که راه های ارتباط مختلفی اعم از مراجعه به  وب سایت استانداری و هم بصورت تلفنی و حضوری و کتبی این امکان برای مردم فراهم است.

 در این جلسه همچنین با حضور اعضای هیات بازرسی انتخابات شهرستان ارومیه نسبت به برگزاری دوره آموزشی بازرسین شعب ثبت نام و اخذ رای اقدام لازم به عمل آمد.