برگزاری نخستین جلسه مجمع نمایندگان استان با حضور استاندار آذربایجان غربی

برگزاری نخستین جلسه مجمع نمایندگان استان با حضور استاندار آذربایجان غربی
نخستین جلسه مجمع نمایندگان استان با حضور استاندار آذربایجان غربی و اکثریت نمایندگان مجلس در محل کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ استاندار شهریاری در این جلسه با تاکید بر نقش وحدت و همدلی در بین مسئولین و نمایندگان مجلس برای توسعه استان گفت: تاثیر گذاری برنامه ها و کارکردها در گرو هم افزایی و همدلی مسئولین است و این روند باعث کاستن از حجم مشکلات و روانسازی چرخ توسعه می شود.

وی افزود: نمایندگان مجلس از ظرفیت های ویژه ای در کمک به توسعه استان برخوردار هستند و نقش آفرینی جدی آنها در جذب اعتبارات و تصویب قوانینی که مسیر توسعه را هموارتر می سازد می تواند بیش از اینها در ارتقای شاخص های استان موثر واقع شود.

شهریاری با قدردانی از تلاش مجمع نمایندگان در این مدت برای تحرک بخشی به برنامه های توسعه ای دولت و نیز ارائه راهکارهای لازم جهت ارتقای وضعیت استان ادامه داد: مجمع نمایندگان با ترکیبی از نیروهای جوان و باتجربه فرصت مغتنمی است تا استان بیش از پیش توسعه یافته و مشکلات مردم به حداقل برسد.

استاندار آذربایجان غربی با ارائه گزارشی از وضعیت تحریم های دشمن بر اقتصاد و نیز سیاستهای دولت در سالجاری، حفظ و تثبیت اشتغال، رونق اشتغال و تولید، روانسازی جذب سرمایه گذاری، ایجاد زیرساخت های حمل و نقل، درمان و آموزش، بهبود وضعیت کشاورزی و صنعت و گردشگری را از جمله برنامه های جدی استان در سال جهش تولید عنوان کرد.

شهریاری همچنین گزارشی از وضعیت استان در ابتلا به کرونا و اقدامات انجام گرفته در این حوزه ارائه و خاطر نشان کرد: حضور نمایندگان مجلس در جلسات ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا می تواند در کیفی بخشی به فعالیتهای پیشگیرانه بسیار موثر باشد.

در این جلسه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز نظرات و راهکارهای خود را در خصوص حل مشکلات حوزه های انتخابیه و نیز روند توسعه استان بیان کردند.

مقرر شد به منظور حل مشکلات شهرستانهای استان بویژه در حوزه های حمل و نقل، راه، کار، مدرسه سازی و آموزش،فرهنگ، صنعت، نیرو و کشاورزی، نشست های سه جانبه با حضور وزرای مربوطه، استانداری و مجمع نمایندگان در سریعترین زمان ممکن برگزار شود.