معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

دستیابی به توسعه پایدار و اقتصاد سبز با رعایت الزامات زیست محیطی میسر است/ ضمن حمایت از تولید باید حافظ محیط زیست هم باشیم

دستیابی به توسعه پایدار و اقتصاد سبز با رعایت الزامات زیست محیطی میسر است/ ضمن حمایت از تولید باید حافظ محیط زیست هم باشیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه اقتصاد سبز، اقتصادی است که در سایهٔ زندگی انسان‌های پیشرفته و عدالت اجتماعی پدید می‌آید و در آن خطرها و آسیب‌های زیست‌محیطی در کمترین میزان ممکن قرار دارد گفت: برای دستیابی به این امر نیازمند توجه به الزامات زیست محیطی همسو با توسعه تولید و اشتغال هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ بهنام شهدی در سومین جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک تصریح کرد: رویکرد سنتی اقتصاد و استفاده حداکثری از منابع طبیعی بدون توجه به حقوق نسلهای آینده موجب تخریب و آلودگی محیط زیست شده است.

وی گفت: در مقابل اما اقتصاد سبز، نه تنها پاسخی به چالشهای پیش روی جامعه محسوب می شود، بلکه تحقق توسعه پایدار را تسهیل می نماید. 

شهدی با بیان اینکه اقتصاد سبز از اقتصاد به نفع محیط زیست، و محیط زیست برای اقتصاد سخن می گوید و پیام آور پایداری زیستی و منافع اقتصادی و اجتماعی در درازمدت است ادامه داد: برای تحقق برنامه های اشتغال زا و رونق تولید هدف اول باید حفظ الزامات زیست محیطی و کاهش آلاینده ها باشد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: مسئولین مربوطه طوری سیاستگذاری کنند که هم مباحث زیست محیطی، منابع ملی و استانداردهای اجباری رعایت شود و هم از چرخه تولید عقب نمانیم.

در این جلسه پرونده ۱۴ واحد تولیدی به منظور میزان رعایت الزامات زیست محیطی و آلایندگی مورد بررسی قرار گرفت.