معاون اقتصادی استاندار در چهاردهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان تاکید کرد:

ضرورت اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار استان/ قیمت نهایی هر کیلو مرغ در استان 12 هزار تومان است

ضرورت اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار استان/ قیمت نهایی هر کیلو مرغ در استان 12 هزار تومان است
رضا حسینی در چهاردهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان بر ضرورت پیگیری و اجرای صحیح سیاست‌ها، برنامه‌ها و مصوبات ستاد تنظیم بازار استان برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، رضا حسینی در چهاردهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان بر ضرورت پیگیری و اجرای صحیح سیاست‌ها، برنامه‌ها و مصوبات ستاد تنظیم بازار استان برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها تاکید کرد.

وی افزود: یکی از مهم ترین وظایف ستاد تنظیم بازار، تامین به موقع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم  است لذا مصوبات این ستاد که در راستای تامین منافع عمومی است باید اجرا شود.

موضوع قیمت مرغ در استان از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

معاون اقتصادی استاندار در رابطه با قیمت مرغ گفت: با توجه به اینکه آذربایجان غربی، از قطب های تولید گوشت مرغ در کشور است، قیمت مرغ در این استان نباید گران تر از سایر استان ها باشد.

حسینی افزود: برای مدیریت و تنظیم هر چه بهتر بازار از جمله اصلاح قیمت مرغ در استان، بدنبال اخذ اختیاراتی از ستاد تنظیم بازار کشور هستیم تا بر اساس این اختیارات، بتوانیم با توجه به ظرفیت ها و شرایط برای استان تصمیم گیری کنیم.

همچنین در این جلسه با تصمیم اعضای ستاد تنظیم بازار استان مقرر شد هر کیلو گوشت مرغ در استان به قیمت حداکثر 12 هزار تومان عرضه شود و با فروشندگانی که این سقف را رعایت نکنند برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

معاون استاندار در ادامه این جلسه از دبیرخانه ستاد تنظیم بازار استان خواست در هر جلسه ستاد قیمت اقلام اساسی در تمامی استان های کشور اخذ و در جلسات قرائت شود تا جایگاه استان در کشور مشخص شود.

تقویت نظارت و بازرسی ها از بازار و شکل دهی ساختار و ساز و کار واردات لاستیک مورد نیاز از بازارچه های مرزی استان از دیگر تصمیمات و مصوبات این جلسه بود.

همچنین در این جلسه مقرر شد، برای موضوع تامین سیب شب عید در استان جلسه ای اختصاصی برگزار شود.