نقش آفرینی نیروی انتظامی در تامین امنیت قابل تقدیر است/ دشمنان در پی ایحاد نارضایتی در کشور و تجزیه ایران هستند

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در جلسه تبیین و تشریح حمایت مقام معظم رهبری از طرح اصلاح قیمت سوخت در محل نمازخانه ستاد فرماندهی انتظامی استان ضمن تحلیل ابعاد مختلف حوادث اخیر و نقش آفرینی ضدانقلاب در ایجاد اغتشاش در برخی شهرهای ایران تصریح کرد: انقلاب اسلامی با هدف حاکمیت مردم و جلوگیری از سلطه بیگانگان و استعمارگران در حالی شکل گرفت که این امر موجب شد تا استکبار و برخی کشورهای همسایه برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی انقلاب در مسیر توسعه کشور دست به مانع تراشی بزنند.

وی ایجاد ناامنی توسط ضد انقلاب در برخی شهرهای ایران،ترور شخصیت های مختلف و اقشار مختلف مردم و شروع جنگ تحمیلی را از جمله موانعی دانست که استکبار به منظور متوقف ساختن قطار انقلاب طرح ریزی و اجرایی ساخت و افزود: به لطف خدا و همت مردم و رشادتهای جوانان این سرزمین در راستای رهبری های داهیانه معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری قطار انقلاب نه تنها متوقف نشده بلکه پرقدرت تر از همیشه در راستای عدالت خواهی و دفاع از ستمدیدگان به حرکت خود ادامه می دهد.

شهریاری گفت: اگر چه در جنگ هشت ساله دشمن هزینه های بسیاری را بر کشور تحمیل کرد و هنوز هم آثار جنگ نمود دارد اما با این وجود دوران سازندگی در کشور بخوبی شکل گرفت.

مقام عالی استان در ادامه ضمن اشاره به علل تحریم کشور از سوی آمریکا به منظور ایجاد نارضایتی در سطح جامعه،تجزیه ایران و متوقف ساختن نفوذ انقلاب در دیگر کشورها، مذاکره ایران با قدرت های جهان در قالب برجام را گامی موثر در حقانیت ایران و روشن شدن کینه توزی های استکبار جهانی دانست و افزود: مذاکره پنج کشور قدرتمند جهان با ایران به عنوان کشوری در حال توسعه از منظر دیپلماسی حاکی از قدرتمندی بلامنازع ایران داشته و دارد.

وی با بیان اینکه موفقیت های ایران در عرصه های علمی و پزشکی و نیز اقتصادی و فرهنگی باعث شده تا دشمن با برقراری تحریم هایی شدیدتر از همیشه برای دستیابی به اهداف پلید خود گام بردارد گفت: دشمن به همراه برخی کشورهای منطقه که نقش مدیریتی اسرائیل در آنها نمود عینی دارد با هدف ایجاد نارضایتی و مانع تراشی در راه پیشرفت کشور از هر بهانه ای سود می برند و خوشبختانه به فضل الهی تا به امروز نیز ناکام مانده اند.

استاندار آذربایجان غربی هدف نهایی و غایی استکبار را تجزیه ایران قدرتمند دانست و خاطرنشان کرد: اصلاح قیمت سوخت بهانه ای بود تا بار دیگر دسیسه های شوم خود را به مدد برخی عوامل داخلی وابسته از طریق ایجاد اغتشاش و ناامنی در بطن جامعه دنبال کنند که به مدد حضور مردم و نقش آفرینی ستودنی نیروهای انتظامی و امنیتی این توطئه نیز خنثی شد.

محمدمهدی شهریاری با بیان اینکه مردم همواره نقش خود را به درستی ایفا کرده اند، برقراری اقتصادی مطمئن و رفاهی شایسته را وظیفه مسئولین دانست و افزود: امروز وظیفه ما مسئولین سنگین تر از همیشه است تا در راه تحقق رفاهی لایق این مردم بیش از پیش گام برداریم.

وی گفت: مردم در زمینه اقتصاد و گرانی و اشتغال دغدغه های جدی دارند و ما مسئولیم تا به درستی به این دغدغه ها پاسخ دهیم و نسبت به رفع آنها اقدام نماییم.

مقام عالی استان در ادامه به شاخص های مثبت اقتصادی استان در حوزه های کاهش نرخ بیکاری،افزایش صادرات،رشد نرخ مشارکت اقتصادی،رشد سرمایه گذاری و رتبه برتر کشور در بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت: این موفقیت ها در سایه امنیت و وحدت مردم به دست آمده است.

شهریاری همچنین به پیامدهای تداوم مصرف بی رویه بنزین اشاره کرد و گفت: میزان مصرف بنزین در کشور و نیز عدم بهره مندی قشر عظیمی از جامعه از یارانه های اختصاصی به این حوزه ارکان نظام را وادار ساخت تا دست به اصلاح قیمت سوخت بزند.

استاندار آذربایجان غربی بروز اغتشاشات را در راستای همان توطئه های کهنه دشمن دانست و گفت: امروز همه ما هدف مقدس دفاع از کیان ایران اسلامی را برعهده داریم و همه دوشادوش همدیگر در دفاع از این مرز و بوم باید گام برداریم.

رئیس شورای تامین استان از تلاش نیروهای انتظامی در برقراری امنیت قدردانی کرد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در سخنانی گفت: با اقدامات گسترده انتظامی و امنیتی به همت سپاه و مرزبانی و اطلاعات نقشه های دشمن در استان نقش برآب شد.

سردار خرم نیا افزود: اجازه نمی دهیم که ضدانقلاب و استکبار ثبات استان و کشور را خدشه دار کند.