مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی: کتابخانه‌های عمومی ویترین فرهنگی هستند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی: کتابخانه‌های عمومی ویترین فرهنگی هستند
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی گفت: کتابخانه‌های عمومی ویترین فرهنگی هستند.

طباطبایی در مراسم تکریم سرپرست و معارفه مدیرکل و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی، گفت: ایران، کشور عزیز ما مخزن حکمت و فرهنگ است و در این میان، آذربایجان‌غربی جایگاه ویژه‌ای دارد و ارومیه، شهر اولین‌های فرهنگی از قبیل اولین رادیو و تلویزیون، اولین مدرسه دخترانه و دانشگاه است که نشان از جایگاه فرهنگ در بین مردم منطقه دارد.

طباطبایی با اشاره به پیشینه تاریخی این دیار و اهمیت کتاب، افزود: در خاطرات محمد تمدن از مشاهیر آذربایجان‌غربی، در اهمیت کتاب اینگونه آمده است: که من مجبور شدم که کتابها را بر روی دوشم از کنار دریا از ارومیه خارج کنم تا از حادثه کتاب سوزی در امان بمانند و این اهمیت کتاب و انتقال آن به آیندگان را نشان می‌دهد.

وی افزود: باید برنامه ویژه‌ای برای حفظ نسخ خطی در استان داشته باشیم و مخاطبان کتابخانه را با به روز رسانی منابع افزایش دهیم.

وی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی ویترین فرهنگی هستند و بخشی از بار فرهنگی استان را بر دوش می‌کشند و مجموعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی بسیار پویاست و همکاری همکاران جوان و باتجربه در کنار هم، ان‌شاءالله روزهای فرهنگی خوبی را رقم خواهد زد.

طباطبایی ضمن آرزوی موفقیت برای خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی، از زحمات منوچهر جعفری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قدردانی کرد.