عملیات اجرایی محور خوی - قطور - رازی آغاز شد

عملیات اجرایی محور خوی - قطور - رازی آغاز شد
عملیات اجرایی راه اصلی خوی - قطور - رازی همزمان با سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی در راستای تسهیل ارتباط کریدور ترانزیتی شماره 10 به شاخه اتصالی مرز ترکیه آغاز شد.

معاون ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور  در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: این محور بنا بر تاکید رییس جمهوری، یکی از جاده‌های مهم در آذربایجان غربی و از نزدیک‌ترین مسیرهای منتهی به شهرهای شرقی در کشور ترکیه محسوب می‌شود.
محمد کدخدازاده افزود: بهره‌برداری از راه اصلی خوی- قطور- رازی تسهیل کننده ارتباط کریدور ترانزیتی شماره 10 به شاخه اتصالی بسیار مهم منتهی به مرز ترکیه است و با تکمیل این بزرگراه تردد مابین استان‌های شمال غرب کشور با مرز رازی در شهرستان خوی تسهیل می‌شود.
وی اضافه کرد: ‌مرز خوی - رازی - کاپی‌کوی ترکیه از پایانه‌های مهم مرزی ایران با کشور ترکیه و به عنوان سومین مرز رسمی ایران و ترکیه در آذربایجان غربی است که نقش بسزایی در توسعه و رونق تجارت بین 2 کشور ایفا می کند.
وی بیان کرد: اعتبار اختصاص یافته به این طرح ۵۴۸ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و به زودی اقدامات طراحی تونل قطعه اول جاده خوی -رازی به پیمانکار واگذار می شود.
به گزارش ایرنا مرز زمینی و ریلی رازی خوی در تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان غربی است.
گمرک مرزی رازی در فاصله 75 کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.
حجت الاسلام دکتر حسن روحانی امروز میهمان مردم آذربایجان غربی است.
در این سفر یکروزه، 10 طرح بزرگ در حوزه های بهداشتی درمانی، گازرسانی، آبخیزداری، فرودگاه، راه آهن نیروگاه سیکل ترکیبی با هزینه 9 هزار و 971 میلیارد ریالی افتتاح و 2طرح در بخش های آبخیزداری و گازرسانی روستایی به ارزش 486 میلیارد ریالی کلنگ زنی می شود.