مدیرکل اداری و مالی استانداری آذربایجان غربی:

لزوم توجه کارمندان به طرح اکرام ایتام و محسنین/ همگان در اجرای پویش ایران مهربان با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همکاری کنند

لزوم توجه کارمندان به طرح اکرام ایتام و محسنین/ همگان در اجرای پویش ایران مهربان با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همکاری کنند
مدیرکل اداری و مالی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به همکاری عموم با طرح اکرام ایتام و محسنین و پویش ایران مهربان، گفت: سرانه پرداختی ۱۷ هزار و ۶۰۰ ایتام و فرزندان محسنین در استان ۲ میلیون ریال برآورد شده که بایستی به ۷ میلیون ریال افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، کاظم خبازی امروز دهم دی‌ماه در جلسه طرح اکرام ایتام و محسنین، ضمن دعوا از ادارات استانی برای مشارکت هر چه بهتر در قالب این طرح‌ها، اظهار داشت: کمک به ایتام ثمرات ویژه‌ای برای فرد در دنیا و آخرت دارد از این رو باید تلاش کنیم بیش‌ازپیش از افراد بی‌بضاعت دستگیری کنیم.

وی با تأکید بر این‌که کمک به مستمندان بایستی به‌عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود، خاطر نشان کرد: طرح پویش ایران مهربان از شهریورماه آغاز شده و بر اساس این مهم تا بهار ۱۴۰۰ نباید هیچ یتیمی بدون سرپرست باشد و سرانه ماهانه این افراد به ۷ میلیون ریال در ماه برسد درحالی‌که این رقم در استان ۲ میلیون ریال است.

مدیرکل اداری و مالی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به رتبه استان در طرح پویش ایران مهربان، ابراز داشت: از این بابت در رتبه بیست و ششم کشوری قرار داریم. ۶۵ هزار کارمند در سطح استان در حال خدمات‌رسانی هستند که می‌توانند سرپرستی ۱۷ هزار و ۶۰۰ یتیم حاضر در استان را بر عهده گرفته و وضعیت استان و این افراد را بهبود بخشند.

وی یادآور شد: رسانه‌های مجازی، صداوسیما و سایر رسانه‌هایی که با مردم ارتباط دارند؛ برای بهبود وضعیت ایتام پا در میدان گذاشته و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی را در راستای این مهم یاری کنند. رسانه‌ها در همه حال بازوی قدرتمند یک جامعه بوده و می‌توانند در بهبود شرایط و برطرف کردن مشکلات تأثیر به سزایی داشته باشند.