معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی

دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم نقش اساسی در توسعه فرهنگی دارد

دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم نقش اساسی در توسعه فرهنگی دارد
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی در مراسم نکوداشت یکصدمین سالگی تاسیس مراکز تربیت معلم ، دانشگاه فرهنگیان و مراکز تربیت معلم را موثر و اثرگذار در توسعه فرهنگی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی در آیین نکوداشت یکصد سالگی تاسیس مراکز تربیت معلم که امروز در پردیس علامه طباطبایی برگزار شد ، گفت : زیربنای همه توسعه ها ، توسعه فرهنگی است و تا زمانی توسعه فرهنگی رخ ندهد در دیگر بخشها و حوزه ها نیز توسعه ای بوجود نمی آید و اگر ههم رخ دهد توسعه ای متزلزل خواهد بود .

وی با بیان اینکه دانشگاهها علی الخصوص دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم در توسعه فرهنگ نقش اساسی دارند چرا که تربیت نیروی انسانی ماهر و متعهد لازمه پیشرفت و توسعه هر جامعه ای به شمار می آید .

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ، بابیان اینکه در پذیرش دانشجو معلم در تربیتمعلم ها و دانشگاهها باید شاخص هایی مد نظر قرار گیرد ، اظهار داشت : در پذیرش دانشجو برای این دانشگاهها و مراکز تربیت معلم باید از افرادی که عشق و علاقه به تدریس دارند گزینش شوند همچنین نظم و انظباط شاخص دیگری است که باید در این دانشگاهها و مراکز بیش از همه رعایت و  زمینه قانون مداری قرار گیرند که در اینصورت شاهد افزایش سطح علم و آگاهی در جامعه خواهیم بود.

وی در ادامه بر پژوهش محوری در این مراکز تاکید نمود و گفت : پژوهش محوری از اولویت های اصلی توازن پایدار و توسعه جامعه است که باید بیش از گذشته مد نظر قرار گیرد.

در ادامه این مراسم از کتاب "از دانشسرا تا دانشگاه" نوشته حسین غفاری رونمایی همچنین از پیشکسوتان این مراکز تجلیل شد.