دیدارهیات سرمایه گذاران عراقی با معاون امور عمرانی استاندار و رئیس هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان غربی

دیدارهیات سرمایه گذاران عراقی با معاون امور عمرانی استاندار و رئیس هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان غربی
رایزن اقتصادی ایران در اربیل عراق و جمعی از سرمایه گذاران عراقی امروز با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رئیس هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در این دیدار ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی، و ابومهدی المهندس بر تلاش و زحمات آنان در امنیت منطقه اشاره نمود و گفت : قطعا شهادت آنان زمینه ساز اتحاد بیشتر دو کشور خواهد بود و با هم افزایی ، اتحاد و سرمایه گذاری های منطقی این دو کشور باعث رشد و اقتصادی و توسعه و رشد باشد.


وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل های مطلوب برای سرمایه گذاری و توان فنی  موجود در جمهوری اسلامی ایران و بویژه در آذربایجان غربی وجود دارد که با هم افزایی می توان بیش از پیش از این ظرفیت ها برای پیشرفت و توسعه منطقه بهره برد.

وی با بیان اینکه ایران امن ترین مسیر ترانزیت به شمار می رود، اظهار داشت: ترکیه از این ظرفیت جاده ای ایران از مرز بازرگان استفاده بهینه می کند و این آمادگی وجود دارد که از این ظرفیت برای کشور عراق نیز بیش از پیش استفاده شود.

در ادامه جلسه در خصوص فرصت های سرمایه گذاری در استان و سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان غربی بحث و تبادل نظرشد.