پیام استاندار آذربایجان غربی بمناسبت هفته قوه قضائیه

پیام استاندار آذربایجان غربی بمناسبت هفته قوه قضائیه

استاندار آذربایجان غربی در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب، فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را به همه خدمتگزاران این قوه بویژه در استان تبریک گفته و از تلاش آنان در بسط و گسترش عدالت قدردانی نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی؛ متن پیام محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی و حرکت جامعه در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی بیش از هر چیزی نیازمند بسط و گسترش عدالت است تا با خلق امنیت اجتماعی بساط ظلم و تبعیض را از جامعه بزداید. در این راستا نقش و کارکرد دستگاه قضا به عنوان مهمترین نماد اراده نظام اسلامی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت بسیار حائز اهمیت است.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی مسئولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن به عدالت عهده دار است. بی تردید انجام این رسالت خطیر در سایه استقلال قضایی و به دور از ملاحظات حزبی و جناحی موجبات اعتماد عمومی و امنیت اجتماعی را فراهم می سازد.

در مسیر تحقق جذب سرمایه اجتماعی به عنوان یکی از رویکردهای اساسی دولت به طور قطع سهم ارزنده و مهم دستگاه قضایی در تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد سازی برای مردم بسیار برجسته است. برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی امروز در جامعه به عنوان مطالبه ای جدی مطرح شده است و می تواند در کنار تقویت شفاف سازی دستگاه قضا زمینه های بسط و تحکیم سرمایه اجتماعی و رضایت عمومی را بیش از پیش مهیا سازد.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران وفادار انقلاب، هفته قوه قضائیه را به مجموعه متعهد این قوه، رئیس کل محترم دادگستری،دادستان محترم،قضات شریف، معاونین تلاشگر قضایی، کارمندان و اعضای گرانقدر شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی که در امر حمایت از سرمایه گذاری و رونق تولید، پیشگیری از جرم، برخورد قاطع با متخلفان و قانون شکنان، رسیدگی به دعاوی و ایجاد صلح و سازش تلاش های خالصانه ای داشته اند تبریک عرض نموده و موفقیت و تاییدات الهی در مسیر خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای همه بزرگواران از خداوند متعال مسئلت دارم.

محمدمهدی شهریاری- استاندار آذربایجان غربی