مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی:

لزوم حمایت از بانوان کارآفرین برای توسعه اقتصادی

لزوم حمایت از بانوان کارآفرین برای توسعه اقتصادی
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به نقش مهم بانوان کارآفرین در شکوفایی اقتصادی تصریح کرد: رفع موانع فعالیت بانوان کارآفرین، حمایت و پشتیانی از آنان می تواند به توسعه اقتصادی کمک شایانی نماید.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ پریسا علیلو روز یکشنبه در نشست هم اندیشی بانوان کارآفرین استان با مدیران اقتصادی، تعامل و همفکری با فعالین حوزه اقتصادی و دستگاه های متولی آموزش و اشتغال استان جهت بررسی مسائل و مشکلات حوزه اشتغال و کارافرینی و ارائه راهکارهای بومی و استانی جهت غلبه بر چالش های موجود را از اهداف نشست برشمرد و گفت: زنان کارآفرین به عنوان پیشران و راهبران شغلی نقش مهمی در توسعه پایدار و همه جانبه کشور دارند.

وی با اشاره به اینکه این بانوان با حمایت و پشتیبانی و مانع زدایی از کار و سرمایه با رفع موانع تولید و فروش محصولات  در حوزه اقتصاد نقش ارزنده ای در تعالی اقتصادی جامعه در کنار حفظ نهاد خانواده دارند افزود: در این میان وظیفه ما بایستی حمایت و تشویق بانوان در امور اقتصادی، هم‌سو کردن فعالیت آنان در راستای توسعه اقتصادی استان، فراهم ساختن زمینه‌ فعالیت بانوان در عرصه تولید و تجارت، ارائه مشاوره‌های تخصصی و حقوقی به آنان و پشتیبانی از تجاری‌سازی فعالیت‌های نوآورانه باشد.

مدیرکل امورزنان و خانواده استانداری ادامه داد: زنان کارآفرین با تلاش مستمر و شبانه روزی در چرخاندن چرخ های اقتصاد نقش آفرین هستند با این وجود برای تاثیرگذاری بیشتر در عرصه های اقتصادی نیاز به نگاه و حمایت ویژه مسئولان دارند.

علیلو تصریح کرد: همه گیری بیماری کرونا دسترسی  زنان به بازارهای سنتی و امکان تبادل اطلاعات و حضور برای فروش محصولات خود  در بازارهای محلی را محدود تر کرده است  و متاسفانه بسیاری از کسب و کارها متضرر و تعطیل شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: زنان با وجود تحریم‌ها و سخت‌ترین جنگ اقتصادی بی‌سابقه در کشور و کرونا که اشتغال را چند برابر دشوارتر کرده و با عزم و اراده‌ای که برگرفته از اعتقادات درونی آنها است و با تمام توان در عرصه‌اند و فعالیت اقتصادی را کنار نگذاشته‌اند، الگوی موفقی از تاب آوری و صبر و استقامت برای جامعه‌ هستند.