مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی:

دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سرآغاز استقرار انقلابی الهی است/حضور بانوان در دستگاه‌های دولتی ۲۴ درصد افزایش یافت

دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سرآغاز استقرار انقلابی الهی است/حضور بانوان در دستگاه‌های دولتی ۲۴ درصد افزایش یافت
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: در سال ۱۳۹۲ حدود ۵ درصد مدیران دولتی بانوان بودند اما امروز این رقم با تلاش و همت دولت به ۸ هزار مدیر زن رسیده که نشان از افزایش ۲۴ درصدی حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، پریسا علیلو عصر امروز چهاردهم بهمن‌ماه در نشست صمیمی با بانوان کارآفرین و فعال در عرصه فرهنگی-اجتماعی، اظهار داشت: دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، مطلع فجر اسلام حقیقی و نقطه عطف باشکوه، سرآغاز استقرار انقلابی الهی با تأسی از حماسه عظیم حسینی، رهبری امام خمینی(ره) و پشتوانه خون پاک شهدا، سعادت و تکامل فردی و اجتماعی را هدف نهایی خود قرار داده است.

وی با اشاره به تقارن این ایام باشکوه با میلاد پر برکت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته زن، بیان کرد: این مناسبت‌ها یادآور رشادت‌های زنان و مادران این سرزمین در به ثمر رسیدن خون شهیدان و ایثارگران انقلاب و تجلی عالی‌ترین صفات و ارزش‌های معنوی و آیینه تمام نمای فداکاری و از خود گذشتگی زنانی است که در سختی‌ها و ناملایمت‌ها، با شجاعت و پایبندی بر اصول و مبانی همچنان پایدار و صبور ایستادگی کردند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: نکوداشت مقام زن و روز مادر در حالی آغاز می‌شود که شرایط متفاوت کرونایی زندگی خانواده ها را تحت تأثیر قرار داده و همگان نقش درخشان زنان را در طول یک سال گذشته با مدیریت تعدد و فشار نقش‌های مختلف زن در خانه و محیط اجتماعی مشاهده کرده‌ایم. از دیگر موارد می‌توان به خدمت ایثارگرانه و ازجان‌گذشتگی مادران و زنان ایران اسلامی در نظام سلامت و درمان اشاره کرد که حماسه‌ای شگفت‌انگیز همانند دفاع مقدس را رقم زده است.

وی با بیان این که تصمیم‌های دولت در حوزه زنان به نتیجه رسیده، عنوان کرد: از عنایت و توجه استاندار، مدیران و فرمانداران به توانمندی‌های جامعه زنان استان و ایجاد فضای حرکت به سمت عدالت جنسیتی نهایت قدردانی را داریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به تحقق عدالت جنسیتی و بهبود شاخص‌های خانواده و جنبه‌های مختلف در زمینه‌های فرهنگی، رفاهی و حقوقی، افزود: در سال ۱۳۹۲ حدود ۵ درصد مدیران دولتی بانوان بودند اما امروز این رقم با تلاش و همت دولت به ۸ هزار مدیر زن رسیده که نشان از افزایش ۲۴ درصدی حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی است.

در این نشست از دو کتاب حوزه ایثار و شهادت رونمایی شد و قرارداد اجرای دانشنامه زنان فرهیخته استان به امضا رسید. همچنین از بانوان فعال و کارآفرین آذربایجان غربی تجلیل به عمل آمد.